Safari wereldwijd nog nipt tweede meest gebruikte browser
Wie op het internet rondsnuistert, doet dat in de eerste plaats via Google Chrome. Die webbrowser is al jaren wereldwijd heer en meester. Minder bekend is dat ook de tweede meest gebruikte browser al lange tijd dezelfde is: Safari van Apple. Al wordt die nu op de hielen gezeten door twee andere concurrenten.
StatCounter houdt de statistieken bij. Topbrowser Google Chrome heeft nog altijd een ruime voorsprong op de concurrentie: 65,38 procent van de desktopgebruikers surft met de browser van Google. De tweede plek van meest gebruikte desktopbrowsers blijft in handen van Safari, maar de Apple-browser boert wel licht achteruit. Wereldwijd is Safari nu de hoofdbrowser van 9,84 procent van de desktopgebruikers, terwijl dat vorig jaar in januari nog 10,38 procent was.
Microsoft Edge is dit jaar dichterbij gekropen, met een marktaandeel van 9,54 procent. En ook Firefox is van 8,1 procent vorig jaar in januari gestegen naar 9,18 procent dit jaar. Het lijkt er dus op dat Safari die tweede plaats niet zal kunnen vasthouden.
Op de Amerikaanse markt scoort Safari beter, met een marktaandeel van 18,12 procent tegenover 12,0 procent voor Microsoft Edge. Maar in Europa is Safari als desktopbrowser de tweede plaats nu al kwijt. Safari is op desktop wel enkel te gebruiken onder het besturingssysteem macOS, terwijl de andere webbrowsers zowel op Macs als op Windows PC’s kunnen worden geïnstalleerd.
Safari is de default webbrowser op alle Mac-computers, wat ongetwijfeld bijdraagt tot een groter aantal gebruikers dan bij de concurrentie, behalve dan bij Google Chrome. Maar de redesign van Safari vorig jaar maakte niet iedereen onverdeeld gelukkig. Apple haalde bakzeil, viel terug op de vorige versie en maakte de veranderingen optioneel. Dat kon niet verhinderen dat gebruikers overschakelden op de concurrentie.
Apple voert bovendien de veiligheidsupdates en andere wijzigingen in Safari alleen door via het besturingssysteem macOS, waardoor die soms langer op zich laten wachten dan bij de concurrenten. Sommige ontwikkelaars noemen Safari intussen zelfs “de nieuwe Internet Explorer”, ooit de meest succesvolle webbrowser, die intussen vervangen is door Microsoft Edge.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit is waarom je deze keer je iPhone, iPad en Mac wél meteen moet updaten
Apple heeft eigenaars van iPhone-, iPad- en Mac-modellen gewaarschuwd om hun besturingssoftware te updaten, omdat deze een beveiligingsfout bevat waarmee de controle over de apparaten kan worden overgenomen. -
Apple
Arbeiders fabriek Apple-leverancier in China in opstand na strenge coronaregels
Werknemers van Apple-leverancier Quanta Computer in het Chinese Shanghai beginnen in opstand te komen tegen de strenge lockdownmaatregelen. Tienduizenden werknemers zouden al maanden vastzitten in en rondom de fabriek. -
Handtas in suède? Met deze praktische onderhoudstips hou je ze in topvorm
Geen handtas die meer vakantie-en festivalvibes uitstraalt dat een exemplaar in suède. Helaas is deze topfavoriet veel kwetsbaarder dan andere soorten leder. Suède is nogal gevoelig voor regen en voor vlekken. Enkele tips om je handtas jarenlang mooi te houden. -
-
iPhone voorlopig immuun voor afzwakkende economie: Apple overtreft verwachtingen in tweede kwartaal
Apple is er in geslaagd het afgelopen kwartaal beter te scoren op vlak van inkomsten en verkoop dan wat Wall Street had verwacht. Dat ondanks chiptekorten en hoge inflatie. De vraag naar iPhones blijft onverminderd. Onder de streep hield Apple minder winst over. -
Apple stopt met verkoop van alle producten in Rusland vanwege Oekraïne
Technologieconcern Apple stopt met de verkoop van al zijn producten in Rusland, zoals bijvoorbeeld iPhones, vanwege de oorlog in Oekraïne. Ook stopt het Amerikaanse bedrijf met de export naar Rusland. -
HLN Shop
Indian summer: met deze spullen geniet je ook na de zomer maximaal van je terras
Heb je van je terras een kleine oase gemaakt waar het heerlijk vertoeven is? Dan wil je daar natuurlijk maximaal van genieten. Nu de zomer stilaan op haar einde loopt zou het maar jammer zijn je gezellige buitenplek straks al te moeten verlaten om je weer binnenskamers terug te trekken. Met enkele kleine en grotere hulpmiddelen is dat gelukkig niet nodig. HLN Shop overloopt wat je kan doen om zo lang mogelijk van je terras te kunnen profiteren. -
Independer
Op verlof? Zo geef je inbrekers geen kans
Uit recent onderzoek blijkt dat bijna 6 op de 10 Belgen die op vakantie zijn vrezen voor woninginbraak. Vooral in de zomerperiode zijn ze ongerust om hun woning zonder toezicht achter te laten, meer dan tijdens andere vakanties. Maar hoe bescherm je jezelf tegen diefstal? En wanneer komt je inbraakverzekering tussen? Independer.be weet raad.