Safari wereldwijd nog nipt tweede meest gebruikte browser
Wie op het internet rondsnuistert, doet dat in de eerste plaats via Google Chrome. Die webbrowser is al jaren wereldwijd heer en meester. Minder bekend is dat ook de tweede meest gebruikte browser al lange tijd dezelfde is: Safari van Apple. Al wordt die nu op de hielen gezeten door twee andere concurrenten.
StatCounter houdt de statistieken bij. Topbrowser Google Chrome heeft nog altijd een ruime voorsprong op de concurrentie: 65,38 procent van de desktopgebruikers surft met de browser van Google. De tweede plek van meest gebruikte desktopbrowsers blijft in handen van Safari, maar de Apple-browser boert wel licht achteruit. Wereldwijd is Safari nu de hoofdbrowser van 9,84 procent van de desktopgebruikers, terwijl dat vorig jaar in januari nog 10,38 procent was.
Microsoft Edge is dit jaar dichterbij gekropen, met een marktaandeel van 9,54 procent. En ook Firefox is van 8,1 procent vorig jaar in januari gestegen naar 9,18 procent dit jaar. Het lijkt er dus op dat Safari die tweede plaats niet zal kunnen vasthouden.
Op de Amerikaanse markt scoort Safari beter, met een marktaandeel van 18,12 procent tegenover 12,0 procent voor Microsoft Edge. Maar in Europa is Safari als desktopbrowser de tweede plaats nu al kwijt. Safari is op desktop wel enkel te gebruiken onder het besturingssysteem macOS, terwijl de andere webbrowsers zowel op Macs als op Windows PC’s kunnen worden geïnstalleerd.
Safari is de default webbrowser op alle Mac-computers, wat ongetwijfeld bijdraagt tot een groter aantal gebruikers dan bij de concurrentie, behalve dan bij Google Chrome. Maar de redesign van Safari vorig jaar maakte niet iedereen onverdeeld gelukkig. Apple haalde bakzeil, viel terug op de vorige versie en maakte de veranderingen optioneel. Dat kon niet verhinderen dat gebruikers overschakelden op de concurrentie.
Apple voert bovendien de veiligheidsupdates en andere wijzigingen in Safari alleen door via het besturingssysteem macOS, waardoor die soms langer op zich laten wachten dan bij de concurrenten. Sommige ontwikkelaars noemen Safari intussen zelfs “de nieuwe Internet Explorer”, ooit de meest succesvolle webbrowser, die intussen vervangen is door Microsoft Edge.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
1
Belfius lanceert eindelijk Apple Pay, binnenkort ook ondersteuning voor Bancontact
Eén van de laatste grootbanken van ons land is over de streep getrokken. Klanten van Belfius met een iPhone en/of Apple Watch zullen eindelijk gebruik kunnen maken van betaaldienst Apple Pay. Dat bevestigt de bank in primeur aan de redactie van HLN. -
Apple schikt voor 30 miljoen na jarenlange rechtszaak voor checken tassen winkelmedewerkers
Apple moet 30,5 miljoen dollar (ongeveer 30 miljoen euro) betalen in een schikking aan zo’n 15.000 winkelmedewerkers van verschillende Amerikaanse Apple Stores. Dat heeft een rechter in California beslist, meldt Reuters. De Apple Store-medewerkers hadden Apple aangeklaagd omdat ze hen tekort zouden hebben gedaan door hen niet te betalen voor de tijd die zij hebben besteed aan veiligheidscontroles na hun diensten. De zaak duurde bijna tien jaar. -
iPhone valt tijdens kanovaren in rivier en blijkt na tien maanden in het water nog perfect te werken
Owain Davies liet vorig jaar in augustus tijdens een kanotochtje zijn iPhone XR vallen in de Wye, een rivier in het Verenigd Koninkrijk. Eerder deze maand vond Miguel Pacheco de smartphone. Hij maakte het toestel droog en dat bleek nog perfect te werken. Pacheco spoorde de eigenaar op en die “kan niet geloven” dat hij zijn iPhone in functionerende staat terugkreeg. -
-
iPhone voorlopig immuun voor afzwakkende economie: Apple overtreft verwachtingen in tweede kwartaal
Apple is er in geslaagd het afgelopen kwartaal beter te scoren op vlak van inkomsten en verkoop dan wat Wall Street had verwacht. Dat ondanks chiptekorten en hoge inflatie. De vraag naar iPhones blijft onverminderd. Onder de streep hield Apple minder winst over. -
Spaargids.be
Waar vind je nog een gratis zichtrekening? De mogelijkheden en hun kleine lettertjes op een rij
Bankieren is de voorbije jaren stelselmatig duurder geworden. Toch zijn er nog altijd mogelijkheden te vinden om gratis te bankieren, al staat er bij de zogenaamde gratis zichtrekeningen vaak een sterretje met beperkingen waarmee je rekening moet houden. Spaargids.be trekt na wat je moet weten. -
Jobat
Liegen over je vorige loon om een hoger salaris te strikken? Dit zeggen de experts
Heb je een nieuwe baan in het vizier, komt vroeg of laat het onderwerp ‘loon’ naar boven. Om je nieuwe salaris te bepalen of een goed voorstel te kunnen doen, durft een werkgever daarbij al eens vragen wat je op je huidige job verdient. Vind je dit maar een ongemakkelijke vraag en weet je er geen blijf mee? Is je huidige loon aan de lage kant en wil je een mooie promotie niet mislopen met een al te eerlijk antwoord? Jobat.be legt de kwestie voor aan hr-dienstverlener SD Worx. -
Een witte handtas is altijd stijlvol en feestelijk: zo hou je hem het langste mooi
Witte laarsjes blijven een modeding, maar wie echt mee wil zijn zwaait deze zomer een witte handtas om de arm. Of je nu gaat voor een praktische crossbodybag, een feestelijke clutch of een comfortabele schoudertas: een witte tas geeft elke outfit een frisse twist. Hebben!