Legendarische iPhone-onthulling was 15 jaar geleden, deze Apple-presentaties waren minder succesvol
iHLNHet was dit weekend precies 15 jaar geleden sinds de onthulling van de allereerste iPhone. Daarmee werd toen geschiedenis geschreven, maar niet iedere Apple-onthulling verliep even soepeltjes.
Op 9 januari 2007 had toenmalig Apple-baas Steve Jobs drie nieuwe dingen om te laten zien: een iPod met een touchscreen, een Apple-telefoon en een apparaat om mee te internetten. Dat waren volgens Jobs niet drie gadgets, maar één revolutionair apparaat.
De presentatie van de eerste iPhone staat bij veel technerds nog steeds in het geheugen gegrift. Niet alleen kondigde Jobs een apparaat aan dat Apple een van de meest waardevolle bedrijven op aarde wist te maken, maar hij zette daarmee ook een nieuwe vorm van productpresentatie op de kaart. Sinds de eerste iPhone doet ieder groot techbedrijf Apple na als ze iets nieuws te laten zien hebben.
Maar het ging niet altijd even goed bij de techreus. Jobs stond meermaals op het podium met een mond vol tanden, omdat zijn spiksplinternieuwe gadgets het ineens lieten afweten.
‘Mijn camera wil niet aan’
Dat gebeurde bijvoorbeeld toen hij demonstreerde hoe een digitale camera rechtstreeks met je Mac verbonden kon worden. Die Mac deed het prima, maar het lukte hem niet om de camera in te schakelen.
“Wat? Ik heb hem die kant op geschoven, maar hij gaat niet aan”, mopperde hij tegen een medewerker naast het podium, waarna hij hem knorrig zijn kant op gooide. Pas veel later in de presentatie lukte het hem om alsnog de camera werkend te krijgen.
‘Zet je wifi eens uit voor mij’
2010 was een moeilijk jaar voor Apple. De toen nog onaangekondigde iPhone 4 kwam in handen van bloggers, nadat een medewerker een prototype per ongeluk in een café had laten liggen. En al snel bleek het toestel te lijden onder ‘antennagate’, waardoor je telefoonbereik bijna volledig wegviel als je hem op een specifieke manier vasthield.
En de presentatie van die iPhone 4? Die ging ook niet helemaal vlekkeloos. Toen Jobs de webbrowser wilde demonstreren, lukte het niet om een website te laden. De oorzaak: ruim 500 journalisten hadden eigen apparaatjes meegenomen om een wifi-netwerk te maken, waardoor de telefoon amper verbinding kon maken. “Ik wil echt graag dat jullie ze uitzetten”, smeekte de topman uiteindelijk, in de hoop dat hij de presentatie dan kon voortzetten.
Strakkere presentaties onder nieuwe topman Cook
Onder opvolger Tim Cook zijn er veel minder bloopers of relletjes tijdens presentaties geweest. Vermoedelijk heeft hij geleerd van de fouten uit het verleden en de evenementen helemaal afgetimmerd, waardoor de kans op een groot debacle een stuk kleiner is geworden.
Cook volgt tijdens zijn presentaties een strakker script. Nieuwe functies worden in filmpjes onthuld, terwijl live-demonstraties tot een minimum worden beperkt. Soms duiken er geintjes op, maar die zijn bijna altijd bewust. Zoals onderstaand filmpje waarin Cook zijn eigen hardware probeert te stelen.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
TV3
Helden in alle vormen en maten: dit zie je deze week op Netflix, Disney+ en Streamz
Zoveel streamingdiensten, zo weinig tijd. Voor wie door het bos de bomen niet meer kan zien in de wondere wereld van online tv-kijken, selecteren wij elke week de beste pareltjes van de streamers. Dit zie je deze week op Netflix, Disney+ en Streamz. -
HLN Shop
Met een radiatorventilator bespaar je tot 22 procent op je energiefactuur: zo werkt het
Nu de energieprijzen de pan uitswingen, is het meer dan ooit tijd om te snoeien in je verbruik. Daar zijn legio manieren toe: gaande van isoleren en de keuze voor een zuinige verwarmingsinstallatie tot simpelweg de thermostaat terugdraaien, je ketel goed onderhouden en radiatorfolie bevestigen. Een bijkomende optie is het plaatsen van radiatorventilatoren. Ben je nog niet vertrouwd met deze relatief nieuwe en eenvoudige manier om te besparen? HLN Shop overloopt wat je moet weten. -
PREMIUM
Weinig ingrijpende vernieuwingen op grootste techbeurs te wereld: loopt digitale revolutie op laatste benen?
In Las Vegas is de grootste technologiebeurs ter wereld gestart. De Consumer Electric Show (CES) bestaat al sinds 1967 en is een gigantische etalage voor nieuwe snufjes: cd, video, dvd, homecomputer, gameconsoles en smart-tv werden daar aan het publiek voorgesteld. Innovaties van dat kaliber vind je op deze CES niet. Volgens sommige experts loopt de digitale revolutie dan ook op zijn laatste benen. -
-
Apple mag verandering App Store van rechter niet uitstellen
Apple mag een door de rechter opgelegde verandering van zijn App Store-beleid niet uitstellen tot na december. Het techbedrijf moest makers van apps vanaf 9 december de mogelijkheid geven om in hun apps gebruikers te laten weten dat ze bijvoorbeeld via een website goedkopere abonnementen kunnen afsluiten. Apple had om uitstel verzocht omdat het bedrijf in beroep is gegaan en geen werk wil doen dat mogelijk weer terug moet worden gedraaid, maar vangt nu bot. -
7
Apple-leverancier legt productie in Shenzhen stil vanwege lockdown
Foxconn, een belangrijke toeleverancier van het Amerikaanse technologieconcern Apple, heeft zijn activiteiten in Shenzhen stilgelegd vanwege de lockdown in de Chinese miljoenenstad. Dat heeft het Taiwanese bedrijf maandag bekendgemaakt. -
smartphones
Nieuwe iPhone SE minder populair dan verwacht: Apple beperkt productie door tegenvallende vraag
De iPhone SE is met een prijskaartje van 529 euro de goedkoopste nieuwe smartphone die Apple verkoopt, maar dat lijkt niet genoeg om consumenten te overtuigen. De techgigant zou de vraag overschat hebben en gaat daarom minder smartphones laten produceren. Verschillende bronnen zeggen aan zakenkrant ‘Nikkei Asia’ dat Apple de groeiende druk op de technologiesector dus niet ontsnapt. -
Ninashop
Sporty, praktisch of sensueel: met deze handtassen voel je je op en top vrouw
Op 8 maart is het International Women’s Day. Dé dag om je vrouwelijkheid te vieren, met alle aspecten die daarbij horen: je kracht, je zachtheid, je sensualiteit, je sportiviteit en je praktische denken. Ninashop.be ging voor jou alvast op zoek naar de mooiste handtassen die je veelzijdigheid als vrouw in de kijker zetten. Happy shopping!
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer