Apple mag verandering App Store van rechter niet uitstellen
Apple mag een door de rechter opgelegde verandering van zijn App Store-beleid niet uitstellen tot na december. Het techbedrijf moest makers van apps vanaf 9 december de mogelijkheid geven om in hun apps gebruikers te laten weten dat ze bijvoorbeeld via een website goedkopere abonnementen kunnen afsluiten. Apple had om uitstel verzocht omdat het bedrijf in beroep is gegaan en geen werk wil doen dat mogelijk weer terug moet worden gedraaid, maar vangt nu bot.
De verplichting komt voort uit de rechtszaak van Epic Games tegen Apple. Het softwarebedrijf achter het overlevingsspel Fortnite vond de regels die Apple voor de App Store hanteert neerkomen op machtsmisbruik. Zo moeten softwaremakers Apple een commissie van 30 procent betalen op iedere transactie via de App Store en zijn ze verplicht om Apples eigen betalingssysteem daarvoor te gebruiken. Ook mogen ze dus niet wijzen op goedkopere manieren om abonnementen af te sluiten. Veel softwaremakers hanteren een goedkoper tarief buiten de App Store, omdat ze daar geen commissie hoeven af te dragen.
Volgens de rechter had Apple de uitspraak "selectief gelezen" en negeerde het techbedrijf de delen van de uitspraak waarmee die verplichte verandering werd onderbouwd. Zij wees het verzoek om uitstel daarom af. Apple kreeg in de zaak tegen Epic overigens in grote lijnen gelijk.
Apple blijft het oneens met de beslissing van de rechter en kondigde aan ook voor het opschorten van de maatregel een beroep in te stellen. Het bedrijf achter de iPhone ligt wereldwijd steeds meer onder vuur vanwege de regels rondom de App Store.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMShowbizz
“Ik ben een Kennedy, ik ga hiermee wegkomen”: gruwelijke moord van Martha Moxley zorgt al 47 jaar voor ophef
-
Apple presenteert “goedkope” iPhone SE, verbeterde iPad Air en nieuwe pc Mac Studio
Apple heeft dinsdagavond een nieuwe, goedkopere iPhone, een verbeterde iPad Air en een nieuw soort Mac-computer onthuld. Ook wordt de iPhone 13 voortaan in een nieuwe kleur verkocht. Vlak na de presentatie onthulde Apple nog één nieuwtje specifiek voor België en Nederland. -
Fortnite mogelijk nog jaren weg uit App Store van Apple
Apple blijft het populaire onlinespel Fortnite verbieden in zijn App Store tot zijn slepende juridische conflict met maker Epic Games voorbij is en alle beroepsmogelijkheden zijn uitgeput. Dat heeft Apple laten weten aan Epic. Volgens Epic-topman Tim Sweeney kan dit nog wel vijf jaar in beslag nemen. -
-
Apple in beroep tegen uitspraak over App Store in strijd tegen Epic Games
In het slepende juridische conflict tussen Apple en Epic Games gaat de fabrikant van de iPhone in beroep tegen een recente uitspraak van een rechter die oordeelde dat Apple meer mogelijkheden moet geven aan ontwikkelaars bij aankopen buiten de App Store om. -
Tweakers
Koptelefoon met ruisonderdrukking voor weinig geld? Dit zijn de beste drie
Met goede ruisonderdrukking houd je achtergrondgeluid uit je koptelefoon, maar wat is nu het beste betaalbare model? Technologiesite Tweakers testte wekenlang verschillende koptelefoons met noise cancelling uit en selecteerde de drie allerbeste. -
Mijnenergie
Tijdelijke btw-verlaging naar 6%: zo merk je dat concreet op je energiefactuur
Om energie enigszins betaalbaar te houden, besloot de federale regering de btw op elektriciteit van maart tot juni tijdelijk te verlagen van 21 naar 6 procent. Je ontvangt deze korting echter niet op wat je exact tijdens die maanden verbruikt: voor de berekening kijkt de overheid naar hoe consumenten met een gelijkaardig profiel hun verbruik doorheen het jaar verdelen. Volgens deze rekenwijze mag je uitgaan van een btw-verlaging op ongeveer 32,1 procent van je jaarverbruik. Mijnenergie.be legt uit. -
“Apple geeft fout van Touch Bar toe”: onze expert over nieuwe MacBook Pro met notch, eigen chip en opnieuw poorten
De nieuwe modellen van de MacBook Pro hebben nu eveneens een notch - de uitsparing bovenaan het scherm - maar toch vooral eigen chips van Apple zelf als het kloppende hart van de premium laptops. En ook de functietoetsen en poorten zijn terug van weggeweest, waarmee Apple eigenlijk toegeeft dat de introductie van de Touch Bar niet hun beste zet was. Goed nieuws allemaal, vindt ook Wall Street: het aandeel van Apple steeg na de presentatie gisteren met 1,2 procent.