Apple mag verandering App Store van rechter niet uitstellen
Apple mag een door de rechter opgelegde verandering van zijn App Store-beleid niet uitstellen tot na december. Het techbedrijf moest makers van apps vanaf 9 december de mogelijkheid geven om in hun apps gebruikers te laten weten dat ze bijvoorbeeld via een website goedkopere abonnementen kunnen afsluiten. Apple had om uitstel verzocht omdat het bedrijf in beroep is gegaan en geen werk wil doen dat mogelijk weer terug moet worden gedraaid, maar vangt nu bot.
De verplichting komt voort uit de rechtszaak van Epic Games tegen Apple. Het softwarebedrijf achter het overlevingsspel Fortnite vond de regels die Apple voor de App Store hanteert neerkomen op machtsmisbruik. Zo moeten softwaremakers Apple een commissie van 30 procent betalen op iedere transactie via de App Store en zijn ze verplicht om Apples eigen betalingssysteem daarvoor te gebruiken. Ook mogen ze dus niet wijzen op goedkopere manieren om abonnementen af te sluiten. Veel softwaremakers hanteren een goedkoper tarief buiten de App Store, omdat ze daar geen commissie hoeven af te dragen.
Volgens de rechter had Apple de uitspraak "selectief gelezen" en negeerde het techbedrijf de delen van de uitspraak waarmee die verplichte verandering werd onderbouwd. Zij wees het verzoek om uitstel daarom af. Apple kreeg in de zaak tegen Epic overigens in grote lijnen gelijk.
Apple blijft het oneens met de beslissing van de rechter en kondigde aan ook voor het opschorten van de maatregel een beroep in te stellen. Het bedrijf achter de iPhone ligt wereldwijd steeds meer onder vuur vanwege de regels rondom de App Store.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
iPhone 13 review: Herkenbaar met sterke verbeteringen
Wie de iPhone 13 ziet, merkt weinig verschil op met zijn voorganger. Toch zijn er intern enkele verbeteringen doorgevoerd die deze smartphone van Apple de moeite maken. Bekijk onze review van de iPhone 13 hierboven. -
Apple in beroep tegen uitspraak over App Store in strijd tegen Epic Games
In het slepende juridische conflict tussen Apple en Epic Games gaat de fabrikant van de iPhone in beroep tegen een recente uitspraak van een rechter die oordeelde dat Apple meer mogelijkheden moet geven aan ontwikkelaars bij aankopen buiten de App Store om. -
Independer
Een sterretje in je voorruit: wanneer betaalt je autoverzekering de herstelling terug?
Een steentje tegen je voorruit zorgt al gauw voor een sterretje in het glas. Kan je ermee blijven verder rijden, of laat je het beter herstellen? Wat kost dat tegenwoordig? En vergoedt je verzekering deze schade? Independer.be legt uit. -
-
Apple
Stalker valt Apple-CEO Tim Cook al ruim een jaar lastig
Apple-CEO Tim Cook wordt al ruim een jaar lastiggevallen door een vrouw en Apple heeft een contactverbod tegen haar aangevraagd en gekregen. Dat valt op te maken uit rechtbankdocumenten van de Santa Clara Superior Court waar de lokale krant The Mercury News als eerste over berichtte. -
PREMIUMShowbizz
“Ik ben een Kennedy, ik ga hiermee wegkomen”: gruwelijke moord van Martha Moxley zorgt al 47 jaar voor ophef
-
Apple verlaagt productie iPhone om chiptekort
Apple is van plan de productie van de nieuwe iPhone 13 te verlagen vanwege de wereldwijde chiptekorten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Apple zou de productie met wel 10 miljoen exemplaren willen verminderen. -
Fortnite mogelijk nog jaren weg uit App Store van Apple
Apple blijft het populaire onlinespel Fortnite verbieden in zijn App Store tot zijn slepende juridische conflict met maker Epic Games voorbij is en alle beroepsmogelijkheden zijn uitgeput. Dat heeft Apple laten weten aan Epic. Volgens Epic-topman Tim Sweeney kan dit nog wel vijf jaar in beslag nemen.