Apple stak zijn iMacs vorig jaar in een nieuw ontwerp dat in meerdere kleuren wordt verkocht.
Volledig scherm
Apple stak zijn iMacs vorig jaar in een nieuw ontwerp dat in meerdere kleuren wordt verkocht. © EPA

Apple gaat nieuwe Macs aankondigen: dit weten we over de Apple-computers

Techreus Apple presenteert op 8 maart een reeks nieuwe producten. We weten officieel nog niet wat, maar het nodige is wel naar buiten gelekt. We zetten de verwachtingen op een rij.

  1. Deze week in 1976: Steve Jobs en Steve Wozniak richten Apple op, samen met ‘vergeten’ derde kompaan, van wie de aandelen vandaag 290 miljard waard zouden zijn

    Deze week in 1976: Steve Jobs en Steve Wozniak richten Apple op, samen met ‘vergeten’ derde kompaan, van wie de aandelen vandaag 290 miljard waard zouden zijn

    Nee, spijt heeft hij naar eigen zeggen niet. Ronald Wayne ging als derde oprichter van Apple - naast de veel bekendere twee ‘Steves’ - al meteen zijn eigen weg, amper twaalf dagen nadat hij op 1 april 1976 het originele contract had ondertekend. Wayne liet zich uitkopen en ziet zo vandaag een slordige 260 miljard euro aan zijn neus voorbijgaan.
  2. Nederlandse boete voor Apple in zaak rond datingapps blijft oplopen, nu al 30 miljoen euro

    Nederland­se boete voor Apple in zaak rond datingapps blijft oplopen, nu al 30 miljoen euro

    Het totaalbedrag van de dwangsom die Apple moet betalen in Nederland in een zaak rond datingapps, is alweer opgelopen. De zaak loopt al sinds eind januari. Apple moet nu al 30 miljoen euro betalen aan de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de ACM voldoet Apple nog steeds niet aan de gestelde eisen voor het mogelijk maken van alternatieve betalingssystemen voor datingapps, de Amerikaanse technologiereus daarentegen stelt van wel.