Studenten KdG maken een expo over ‘Madammen van 2060’: “We willen iets positiefs delen over de beruchte Seefhoek”
Op zaterdag 15 december vindt de tentoonstelling ‘Madammen van 2060’ plaats in het Oude Badhuis aan het Stuivenbergplein. De expo is een onderdeel van het project van zes studenten van de Karel de Grote Hogeschool.
Clara, Inez, Lise, Inne, Lindsey en Emma studeren sociaal cultureel werk en werkten voor een vak een eigen project uit. “We kregen als opdracht om iets te doen rond het Oude Badhuis aan het Stuivenbergplein. Na heel wat research besloten we om de vrouwen uit die buurt in de kijker te zetten”, vertelt Emma. Naar het voorbeeld van de bekende fotoblog ‘Humans of New York’ kozen de studenten om iets gelijkaardig doen rond de vrouwen van de Seefhoek.
De zes studenten gingen op zoek naar vrouwen op straat en vroegen hen voor een foto en een anekdote. Deze deelden ze de voorbije maanden op hun Instagram- en Facebookpagina ‘Madammen van 2060’. “We hopen dat vrouwen zich kunnen vinden in elkaars verhaal en elkaar hiermee ook inspireren. De beruchte Seefhoek heeft voor velen een negatieve bijklank en net daarom willen we er iets positief over delen.”
Vooroordelen
Met het uitvoeren van het project leerden de studenten veel bij. “De voornaamste les die ik eruit trok is dat vooroordelen als vergif kunnen werken. We hoorden altijd negatieve commentaren over de buurt, maar toen we die mensen leerden kennen ontdekten we er veel moois”, vertelt Emma. De Instagram- en Facebookpagina van ‘Madammen van 2060’ blijkt ook succes te hebben: “Op onze laatste foto’s hadden we meer dan 400 likes en we kregen ook al veel positieve reacties van mensen.”
De expo in het Oude Badhuis op zondag 15 december is het sluitstuk van het hele project. Met een receptie worden de foto’s van de vrouwen er tentoongesteld. Meer informatie daarover kan je vinden in het Facebookevenement. Nadien zal de tentoonstelling ook te zien zijn op het Wintervuur festival van 28 december tot 4 januari.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijntelco
Orange verhoogt prijzen vanaf 1 juni: hier ben je goedkoper af
Vanaf 1 juni verhoogt Orange een aantal van zijn prijzen. Reden daarvoor het ongeziene niveau van inflatie. Vooral minder gebruikte diensten, zoals MMS en internationaal bellen, komen bij Orange in het vizier. Roaming wordt zelfs dubbel zo duur. Daartegenover staat wel een verhoging van de datavolumes. Mijntelco.be bezorgt een overzicht. -
Mortsel
Agfa zoekt koper voor zijn grootste afdeling: verkoop heeft impact op 187 werknemers
De Antwerpse beeldvormingsgroep Agfa maakt werk van de verkoop van haar drukplatendivisie. Die vertegenwoordigt bijna de helft van de groepsomzet. Dat meldt De Tijd vrijdag. Hoeveel een verkoop kan opbrengen, is voorlopig koffiedik kijken. Volgens de ABVV-afdeling van de fabriek, die in Mortsel is gevestigd, zullen de plannen voor de verkoop een impact hebben op 187 mensen in België. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
-
PREMIUM
Chatberichten nekken criminelen die aanslagen pleegden voor drugsmilieu: “Schiet uw magazijn leeg op de deur, en stuur foto als bewijs”
-
Antwerpen
Zo VeloVeilig is Antwerpen: ontdek hier de resultaten voor uw gemeente
De inwoners van Antwerpen hebben 1.170 gevaarlijke fietspunten aangeduid op de VeloVeilig-kaart. Dat blijkt uit het grootste fietsonderzoek ooit van Vlaanderen dat HLN gehouden heeft. Die gevaarlijke punten werden gebundeld op een gedetailleerde kaart, waarmee we andere fietsers waarschuwen en de overheid laten weten waar er nog werk aan de winkel is. Ontdek hier het volledige rapport en alle onveilige situaties in uw regio. -
PREMIUMAntwerpen
Waagnatie wordt walhalla van hapjes: wat kan je verwachten tijdens Antwerpen Proeft?
Vier dagen lang genieten van de meest uiteenlopende gerechtjes? Het kan in het verlengde hemelvaartweekend. Van donderdag 26 mei tot en met zondag 29 mei vormt de Antwerpse Waagnatie het decor voor de veertiende editie van Antwerpen Proeft. Op het foodfestival bieden gerenommeerde restaurants, jong keukentalent en gevierde tv-chefs hun signatuurgerechten aan voor maar 6 of 7,5 euro. Drie chefs verklappen alvast wat ze je zullen voorschotelen: “Ons gerecht is wellicht niet voor iedereen weggelegd, maar het geeft wel aan welke eigenwijze koers we varen.” -
HLN Shop
"Ga niet te vroeg naar bed en eet geen chocolade": vijf tips van de slaapspecialist voor een betere nachtrust
Lig jij wel eens te woelen in bed en/of heb je het moeilijk er ‘s ochtends uit te komen? Slaapproblemen kunnen op termijn zwaar doorwegen op je gemoed en gezondheid. Word je geplaagd door een ontregelde nachtrust, schiet psycholoog en slaapspecialist Annelies Smolders te hulp. Met haar groepspraktijk Huis Midori reikt de ervaringsdeskundige slaapexpertise en therapie op maat aan, en dat doet ze nu ook online met de masterclass ‘Beter Slapen’. HLN Shop kreeg alvast vijf helpende tips.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer