Stichting Maritiem Patrimonium wint Erfgoedprijs 2021
AntwerpenDe stichting Maritiem Patrimonium, een organisatie die varend maritiem erfgoed behoedt van de sloop, heeft het afgelopen weekend de Erfgoedprijs 2021 gewonnen. De jury had onder meer lof voor hun projecten rond de mijnenveger M477 Oudenaarde en het lichtschip West-Hinder III.
De Erfgoedprijs, die door de provincie Antwerpen voor de vierde keer werd uitgereikt, bekroont organisaties of verenigingen die het erfgoed in onze regio in de kijker zetten. Vijf genomineerden maken dan kans om een geldprijs van 10.000 euro in de wacht te slepen.
Als winnaar kwam dit jaar de stichting Maritiem Patrimonium uit de bus. De organisatie werd in 2018 in het leven geroepen om varend erfgoed onder de aandacht te brengen. Hun eerste projecten zijn het lichtschip West-Hinder III en de mijnenveger M477 Oudenaarde. Hun doelstelling is niet enkel de restauratie en het beheer, maar vooral ook het openstellen voor het publiek en het ontsluiten van de kennis over deze schepen.
“Hun aandacht voor diverse publiekswerking, mondelinge geschiedenis, het papieren archief en de digitalisering, is lovenswaardig. De toekomstgerichte samenwerking met de hogere Zeevaartschool om de jongere generaties te bereiken, is bijzonder”, aldus de jury.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tweakers
Toptelevisies voor een beperkt budget: deze vijf toestellen koop je voor nog geen 700 euro
Voor de nieuwste oled-tv met een superieure beeldkwaliteit tel je al snel meer dan 1.000 euro neer, zeker als je ook wilt dat hij wat groter uitvalt dan je computerscherm. Lang niet iedereen kan of wil echter zoveel geld uitgeven aan een televisie. Expert Eric van Ballegoie van Technologiesite Tweakers gaat daarom op zoek naar vijf 55"-televisies die minder dan 700 euro kosten. -
Spaargids.be
Tot 1.500 euro tussenkomst voor logopedie: daarvoor kan je bij deze mutualiteiten terecht
Goed en duidelijk kunnen spreken: het is belangrijk voor jong en oud. Daarom geven mutualiteiten vaak een tussenkomst aan mensen die het op dat vlak wat moeilijker hebben en die nood hebben aan logopedie. Spaargids.be zet de voordelen en tussenkomsten van de verschillende ziekenfondsen op een rij. -
PREMIUMAartselaar/Hove/Wilrijk
LEVENSVERHAAL. Autowereld rouwt om Willy Jorssen (88): “Hoe druk hij het ook had, voor klanten had hij altijd tijd”
Naar alle waarschijnlijkheid zal de basiliek van Edegem woensdag tot de nok gevuld zijn voor de uitvaart van Willy Jorssen. De oprichter van BMW Jorssen overleed vorige week onverwachts tijdens een operatie in het ziekenhuis. 88 was hij, en eigenlijk al dertig jaar met pensioen, maar nog altijd bleef hij nauw betrokken bij zijn levenswerk. Een portret van een bijzonder man, die ook een tragisch verlies met zich meedroeg. -
-
Antwerpen
Cathy Berx krijgt portret in provinciehuis naar aanleiding van 15 jaar gouverneurschap
Cathy Berx is al 15 jaar lang gouverneur van de provincie Antwerpen. Ter gelegenheid van die verjaardag is het voorbije weekend in het Antwerpse provinciehuis een groot portret van Berx onthuld. Het werk is van de hand van kunstenares Naima Aouni. -
PREMIUMBrasschaat
10 jaar cel voor vader die zijn eigen én andermans dochters misbruikte: “Minstens 7 jaar lang heeft hij zijn lusten op haar botgevierd, tot 3 keer per week”
De 54-jarige man uit Brasschaat die jarenlang zijn eigen dochters seksueel mishandelde is door de rechtbank veroordeeld tot 10 jaar cel. Dat heeft de Antwerpse correctionele rechtbank maandagochtend besloten. Dat is een jaar meer dan het parket gevorderd had. Een strenge straf, maar zijn jongste dochter was dan ook nog érg jong toen haar vader zich voor het eerst aan haar vergreep. -
antwerpen
WEERBERICHT. In Antwerpen zo goed als helder weer vanochtend
’s Middags gaat het redelijk bewolkt weer in Antwerpen over in licht bewolkt weer. Er wordt een stevige wind uit het noorden verwacht die later op de dag af zal neemt, de temperatuur ligt rond de 8 graden. -
HLN Shop
Adrenalinejunkie? Hier kan je tegen 60 km/u over het ijs vlammen
De komende weken zal er - naar jaarlijkse gewoonte - opnieuw veel geschaatst, geskied en gesnowboard worden. Maar de winterpret opsnuiven kan nog avontuurlijker! Wat dacht je van racen op het ijs? Ijskarten, goed voor een stevige adrenalineboost, is een ware wintertrend aan het worden. HLN Shop maakt er jou alvast warm voor.