‘Op Stroom’: eerste elektrische veerboot van Antwerpen ingehuldigd
LINKEROEVERDe eerste in Antwerpen en slechts de tweede in de gehele vloot van het Vlaams Agentschap Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK): de elektrische veerboot. “Een CO2-neutrale oeververbinding in de stadskern van Antwerpen is een grote stap in de vergroening van onze Vlaamse vloot.”
Even liep het mis bij de voorstelling van de eerste elektrische veerboot tussen linker- en rechteroever vrijdagvoormiddag. De hydraulische pomp van de boot blokkeerde, waardoor voetgangers en fietsers niet meer aan boord konden geraken. Het defect was zo groot dat de pomp meteen vervangen moest worden. Daardoor kon er ruim een uur niet gevaren worden. “Een kinderziekte die snel verholpen was”, klinkt het bij MDK.
Op Stroom
Maar met de rest van de veerboot is niets mis en intussen vaart de ‘Op Stroom' al de hele dag over en weer over de Schelde. De naam is een kwinkslag naar zowel de elektrische aandrijving als de rivier waarop de boot vaart. Gevat.
(lees verder onder de foto)
Met een lengte van dertig meter, een breedte van negen en een halve meter, een diepgang van ruim drie meter en een snelheid van achttien kilometer per uur, is het nieuwe vaartuig gelijkaardig aan zusterschip Marnix Van Sint Aldegonde, dat al anderhalf jaar in Antwerpen opereert. Op Stroom kan honderdvijftig passagiers overzetten en 75 fietsen.
“Basisbereikbaarheid moeten we blijven optimaliseren”, benadrukt Vlaams mobiliteitsminister Lydia Peeters (Open Vld). “Ook de komende jaren zal nog sterk geïnvesteerd worden in personenvervoer. En net hiervoor wil ik een sterk en duurzaam aanbod voorzien. Oók via het water.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMAntwerpen
Wist je dat ... je reus Antigoon nog altijd kunt bewonderen in het MAS?
Ben je wel een Antwerpenaar als je de legende over hoe de stad aan zijn naam kwam niet kan navertellen? In ieder geval weten de meesten dat Brabo en ook reus Druon Antigoon er iets mee te maken hebben. Maar wist je dat reus Antigoon zich nog steeds ophoudt dichtbij de Schelde? -
Livios
Hobbykamer of extra opslagruimte maken van je zolder? Op deze vijf punten moet je letten
Kan je wel wat meer ruimte gebruiken in huis? Vooraleer je denkt aan het toevoegen van een extra volume, kijk je best eerst eens naar je zolder. De ruimte onder het dak wordt vaak onderbenut, terwijl ze interessante mogelijkheden kan bieden. Maar vooraleer je je zolder omvormt tot een woonruimte, moet je jezelf eerst enkele belangrijke vragen stellen. Bouwsite Livios lijst ze voor je op. -
Deurne
Nieuwe zoekactie in appartementsgebouw waar romp in koffer werd gevonden
De politie is opnieuw een zoekactie gestart in een appartementsgebouw aan de Bisschoppenhoflaan in Deurne. In het flatgebouw werd afgelopen vrijdag een romp in een koffer gevonden. De feiten speelden zich af in de kelder van het gebouw, maar de speurders willen nu ook de plaats van de moord achterhalen. -
-
Mijntelco
Scarlet verhoogt de internetsnelheden, maar niet de prijzen
Vanaf 1 februari 2023 krijgen alle onbeperkte internetaanbiedingen van Scarlet een snelheidsboost. Zowel voor het internetabonnement Loco als voor de packs Trio en Trio Mobile (die ook tv en telefonie bevatten), gaat de downloadsnelheid van 50 Mbps naar 70 Mbps en de uploadsnelheid van 4 Mbps naar 10 Mbps. Dat nieuws vernam Mijntelco.be. -
Antwerpen
Jumbo opent nieuwe supermarkt in Lange Leemstraat
Vanmorgen is in de Lange Leemstraat een gloednieuw filiaal van Jumbo geopend. Het is de tweede winkel in Antwerpen-centrum, de negende winkel in de provincie en ondertussen de 28e winkel in België van de Nederlandse supermarktketen. -
Independer
Een nieuwe auto leasen of kopen? Dit is het verschil
Een wagen kopen en goed onderhouden kost behoorlijk wat geld en tijd. Daarom loont het ook als particulier de moeite zowel een offerte te vragen voor een autolening als voor een leasingformule. Maar waarin zit het verschil? Independer.be legt uit. -
PREMIUMAntwerpen
Het einde van de microscoop? Antwerps ziekenhuis gebruikt als eerste in Benelux artificiële intelligentie om kankercellen op te sporen: “Een extra paar virtuele ogen dat meekijkt”
Ziekenhuis Netwerk Antwerpen (ZNA) en GZA Ziekenhuizen hebben een medische primeur beet: als eerste ziekenhuis in de Benelux gebruiken ze artificiële intelligentie (AI) in de strijd tegen kanker. Slimme software kan sneller en preciezer tumoren beoordelen, terwijl dat traditioneel nog met een microscoop gebeurde. “Dit is een grote doorbraak voor de pathologie.” Patholoog Frederik Deman legt uit hoe de microscoop nu plan B is geworden.