Natuurpunt Hobokense Polder blijft strijden tegen Maritieme Campus: muurtje van tekeningen aan Provinciehuis
AntwerpenDe provincie spreekt zich uiterlijk op 5 mei uit over het beroep van Natuurpunt Hobokense Polder tegen de stedelijke omgevingsvergunning voor de Maritieme Campus Antwerpen. Om zijn protest kracht bij te zetten, hield Natuurpunt donderdag een korte actie aan het Provinciehuis. Gedeputeerde Luk Lemmens (N-VA) kreeg een aantal tekeningen overhandigd.
“Dit kon je zien als een uitloper van onze grote manifestatie op 6 maart, op de Scheldekaaien”, zegt Luk Smets, woordvoerder Natuurpunt Hobokense Polder. “Donderdagvoormiddag zijn we nog gehoord bij de Provinciale Omgevingsvergunningscommissie (POVC). We hopen dat we de provincie toch in een andere richting kunnen bewegen. Dat het Agentschap Natuur en Bos een aantal van onze argumenten onderschrijft, geeft moed.”
Luk Lemmens onthield zich van commentaar en beklemtoonde dat hij over een lopend dossier niets kwijt kan.
Omstreden
De bouw van de Maritieme Campus Antwerpen (MCA) aan de rand van de Hobokense Polder is omstreden. Voorstanders wijzen op het belang van innovatie om de voor Antwerpen zo cruciale scheepvaart minder vervuilend te maken. Natuurliefhebbers, daarin gesteund door partijen als Groen en PVDA, vrezen dat de campus met enkele hoge gebouwen en een parking de natuurwaarde van de Hobokense Polder zwaar zal aantasten. Ze begrijpen niet waarom de MCA niet op een andere plek kan worden ontwikkeld.
De stad verleende in november 2021 een omgevingsvergunning. Kort daarna besliste Natuurpunt Hobokense Polder in beroep te gaan. Uiterlijk op 5 mei moet het verdict bekend zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wist je dat ... in de Vlaeykensgang vroeger schoenmakers woonden?
Antwerpen -
Verdien je genoeg? Doe de test: dit is het gemiddelde in jouw sector en provincie
De Belg verdiende in 2022 gemiddeld 3.881 euro bruto per maand. Een stijging van 133 euro, want een jaar eerder lag dit gemiddelde nog op 3.748 euro. En toch daalt de tevredenheid wat betreft ons loonpakket. Dat blijkt uit het Salariskompas van Jobat. -
-
-
PREMIUM
Truckers negeren verbodsborden en rijden 18-jarige en 55-jarige vrouw dood aan op stationsplein Berchem: vandaag staat vijftiger terecht
Antwerpen -
Wie luxe wilt uitstralen, kiest het best voor een onopvallende, simpele handtas
Gedaan met handtassen vol glitters, goud en tierlantijntjes. Cleane, gestroomlijnde tassen zijn deze zomer een echte hit. Want dat past perfect bij de nieuwste modetrend, quiet luxury, waarbij je kiest voor eenvoud. Simpel, maar niet minder luxueus! Wij selecteerden 15 minimalistische tassen die passen bij de hype én een levenlang meegaan. -
HERBELEEF. Antwerpse supporters in extase na titelwinst: “Je wil op dit moment nergens anders ter wereld zijn dan hier”
Antwerp is landskampioen! Het zag er lang niet goed uit voor RAFC, maar Toby Alderweireld bracht verlossing in de 94ste minuut in Genk. Club Brugge hielp de Antwerpenaren een handje met een late comeback tegen Union. Het feest in Antwerpen zal nog doorgaan tot in de vroege uren. Herbeleef hier nog eens de euforie en teleurstelling van de supporters.Antwerpen -
PREMIUM
HERBELEEF. Kroeg in Schoten ontploft nadat Alderweireld met wereldgoal titel aan Antwerp bezorgt
Deurne