Man duwt brand papiertje in benzinetank om aan politie te ontsnappen
AntwerpenDe verkeerspolitie heeft afgelopen woensdag samen met de Vlaamse Belastingdienst en de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA) een actie gehouden in de omgeving van het Sportpaleis. Op basis van onder andere ANPR-camera’s zijn voertuigen geslecteerd die daarna aan een controle zijn onderworpen. Eén van de betrapte overtreders trachtte de politie van zich af te schudden door te proberen zijn voertuig in brand te steken.
De eerste overtreder was een die wagen die niet ingeschreven en mogelijk ook niet verzekerd was. Dat bleek uit de resultaten die naar voren kwamen nadat de wagen langs een ANPR-camera waren gereden. De combinatie van het kenteken en het type auto was in Nederland ook niet gekend. De politie ging naar het voertuig op zoek. In de Oudesteenweg konden motards de auto aantreffen en kort daarna kwam de eigenaar ter plaatse. De 37-jarige man probeerde de inspecteurs ervan te overtuigen dat alles met zijn auto in orde was. Aangezien de man dat niet kon aantonen, liet de politie het voertuig takelen.
Vlak voor de takelwagen vertrok, wenste de eigenaar nog iets uit de auto te halen. Daarop nam hij echter vliegensvlug een papiertje, stak dat in brand en gooide het in de vulopening van de brandstoftank. Een inspecteur van het wijkteam kon onmiddellijk ingrijpen en het brandend papiertje er net op tijd uithalen. De verdachte vluchtte in het tumult weg. Ondertussen kon de politie met een brandblusser erger voorkomen.
Van de regen in de drup
Tijdens de controleactie aan het sportpaleis kregen motorrijders van de verkeerspolitie dan weer een auto in de gaten met zowel voor- als achteraan reproductie kentekenplaten. De wagen werd begeleid naar de controlepost waar zowel de bestuurder als de auto grondig doorzocht werden. Het voertuig was niet reglementair ingeschreven en eveneens niet verzekerd.
Tijdens de controle bleek dat deze man dezelfde persoon was die eerder geprobeerd had de andere auto in brand te steken. Hij werd meteen in de boeien geslagen. De verdachte was trouwens vrij op voorwaarde dat hij, onder andere, geen strafbare feiten mocht plegen. Het behoeft geen uitleg dat hij daarin gefaald heeft. De man werd gearresteerd en ook het tweede voertuig werd getakeld.
Nog nooit verkeersbelasting betaald
Tijdens de controleactie werden verschillende voertuigen uit het verkeer gehaald en gecontroleerd. Daarbij konden de politie en de Vlaamse Belastingdienst (Vlabel) verschillende vaststellingen doen. Om te beginnen kon Vlabel 16.864,09 euro aan achterstallige verkeersbelasting innen. Ook lieten ze twee voertuigen in beslag nemen. De eigenaars ervan konden hun openstaande belasting niet meteen betalen. Het ging om een totaalbedrag van 16.949 euro. Een van hen had überhaupt nog nooit verkeersbelasting betaald en was in zijn eentje al verantwoordelijk voor ongeveer 14.000 euro.
Twee buitenlandse bestuurders kregen een proces-verbaal omdat ze met een buitenlands voertuig reden en toch in België wonen. Zo probeerden ze belasting te ontduiken. Drie voertuigen met een commerciëel kenteken bleken niet in orde met hun fiscale toestand, wat eveneens tot een pv leidde.
Attesten en keuringen
De politie en de RVA troffen bij een controle van enkele werkwagens een zwartwerker aan en vijf bestuurders met een voorlopig rijbewijs voldeden niet aan de voorwaarden die aan een voorlopig rijbewijs gekoppeld zijn. Eén bestuurder kon geen bestuurdersattest voorleggen, wat nodig is als je tegen betaling goederen vervoert.
Een andere chauffeur kon geen huurcontract voorleggen van een gehuurd voertuig dat gebruikt werd voor bezoldigd vervoer van goederen, twee voertuigen waren niet verzekerd en evenveel voertuigen waren niet in orde met de technische keuring.
Bij de actie werd ook nog een voertuig tegengehouden omdat de bestuurder rondreed met een gewiste nummerplaat en enkele motoragenten verbaliseerden een chauffeur omdat hij met zijn voertuig een doorlopende witte lijn had overgestoken. Tot slot liet het parket een auto takelen omdat de bestuurder ervan zijn rijbewijs in het buitenland had gehaald terwijl hij in België verblijft.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
ZNA en GZA Ziekenhuizen openen Digipunten om mensen online wegwijs te maken
Om patiënten en hun familie te helpen met hun vragen over computer, smartphone en online toepassingen, openen de Antwerpse ziekenhuizen ZNA en GZA Ziekenhuizen in samenwerking met Digibank Antwerpen twee Digipunten. Op de Digipunten tonen Digihelpers mensen bijvoorbeeld hoe Itsme werkt en hoe ze online een afspraak kunnen maken. Uit onderzoek blijkt namelijk dat een op de twee Vlamingen niet goed kan werken met digitale toepassingen.Antwerpen -
Tweakers
Een topsmartphone voor amper 175 euro: onze techexpert toont waar je kwaliteit krijgt voor een beperkt budget
Niet iedereen wil of kan zomaar 1.000 euro of meer ophoesten voor een nieuwe smartphone. Donovan Kerssenberg, expert in het segment smartphones bij technologiesite Tweakers, tipt zijn drie absolute aanraders van het moment voor een kleiner budget: minder dan 250 euro, 250 à 500 euro en meer dan 500 euro. -
TV
STREAMINGTIP. ‘H4Z4RD’: Dimitri Vegas ruilt de beats voor het witte doek
Hij werd wereldberoemd als de helft van dj-duo Dimitri Vegas & Like Mike, maar sinds een tijdje slaat eerstgenoemde z’n vleugels uit. Na enkele kleinere filmrollen draait het in ‘H4Z4RD’ - vanaf nu op Streamz - volledig rond de oudste van de Thivaios-broertjes. -
-
Spaargids.be
Klant bij AXA Bank of Crelan? Dit verandert er voor jou als gevolg van de fusie
Eind 2021 was er groot nieuws in de bankensector: Crelan nam AXA Bank Belgium over. De Groep Crelan verdubbelde zo in omvang. Tot nu toe bleven beide merken naast elkaar bestaan. Alleen: hoelang blijft alles nog bij het oude voor jou als klant? Zijn er nu al veranderingen? En welke staan er op til? Spaargids.be geeft een stand van zaken én blikt vooruit. -
Antwerps onderzoeksproject over vagina's blaast drie kaarsjes uit: "Vaginale bacteriën duiken ook op de borsten op”
Het Isala-project van UAntwerpen blaast drie kaarsjes uit. Dat wordt gevierd met nieuwe onderzoeksresultaten. Zo analyseerden de wetenschappers de bacteriën in het speeksel en op de huid rond de mond, de liesstreek en de borsten. Daar vonden de onderzoekers bacteriën terug die ze ook in de vagina vonden. Isala gaat bovendien op zoek naar vrouwe die onder één dak leven, om te onderzoeken of deze vrouwen een vergelijkbaar vaginaal microbioom hebben.Antwerpen -
Defecte vrachtwagen aan Beverentunnel: 20 minuten file in beide richtingen
Er staat een defecte vrachtwagen op de Antwerpse Ring ter hoogte van de Beverentunnel. De rechterrijstrook en de pechstrook zijn er versperd. Je loopt momenteel vertraging op in beide richtingen.Antwerpen -
Vanochtend zo goed als helder weer in Antwerpen
In Antwerpen gaat het zo goed als helder weer in de ochtend over in redelijk bewolkt weer. Het is zo goed als helder, de temperatuur wordt tussen de 9 en 13 graden met een matige wind uit het zuidwesten.