Doorstart Linkerwoofer pakt uit met Clement Peerens en De Kreuners: “Met dank aan alle vrijwilligers die hun schouders onder dit festival zetten”
LINKEROEVERNa drie jaar afwezigheid zal de Boeienweide op Linkeroever deze zomer eindelijk terug plaatsmaken voor het familiefestival Linkerwoofer. De festiviteiten verhuizen van begin augustus naar begin juli en voortaan telt het festival ook twee volwaardige festivaldagen. “Maar voor de rest blijft de vertrouwde formule dezelfde, met kinderanimatie, een groot foodtruckterrein en het beste van wat de Belgische muziekscene te bieden heeft.”
Tot twintigduizend bezoekers van kleine koters tot ouder rockers en alle leeftijden daartussen, tal van kinderanimatie en -concerten, een eigen foodtruckfestival, dj-feestjes tussendoor en een groot podium vol ronkende namen zoals Zwangere Guy, Intergalactic Lovers, De Jeugd Van Tegenwoordig, Millionaire, Kraantje Pappie, Absynthe Minded, Daan en Arsenal. Dat is hoe de Antwerpenaar zich Linkerwoofer herinnert. Na drie jaar afwezigheid is het in zomer 2022 eindelijk weer zover.
Nieuwe datum
“Het festival blijft zoals onze bezoekers het zich herinneren, op twee wijzigingen na”, legt organisator Stijn Doggen uit. “Met 9 en 10 juli hebben we Linkerwoofer een klein maandje vroeger gezet, een voor ons erg goeie datum in festivalland. We zitten daar net tussen de Werchters en de Tomorrowlands van deze wereld. Daarnaast zal het festival zich nu op zaterdag en zondag afspelen, in plaats van op vrijdag en zaterdag. Die vrijdag beschouwden we altijd als een soort van halve festivaldag, die pas begon wanneer mensen van hun werk kwamen. Met alles een dag op te schuiven kunnen we twee volwaardige festivaldagen aanbieden.”
(lees verder onder de foto)
Daarnaast blijft Linkerwoofer hetzelfde, op dezelfde locatie Maritiem Openluchtmuseum Boeienweide en een deel van het Frederik Van Eedenplein, met een groot podium vol optredens van zowel grote namen als te ontdekken talent. Verder is er nog steeds een uitgebreid kinderprogramma en kan er in de late uurtjes gedanst worden op deejays, net zoals tussen de optredens. De hongertjes blijven gestild door het grote foodtruckfestival naast het terrein.
Afscheid Clement Peerens
Intussen maakte het festival met The Clement Peerens Explosition en De Kreuners ook al twee headliners bekend. “Linkerwoofer heeft met Clement Peerens zo’n rijke band - ze speelden hier al zes keer - dat we ze wel móesten vragen voor hun afscheidstournée”, gaat Stijn verder. “Clement Peerens heeft Linkerwoofer zelfs mee op de kaart gezet. Het zal de enige keer zijn in het Antwerpse deze zomer dat ze op een podium staan.”
(lees verder onder de foto)
“Wat betreft De Kreuners, dat is een levende rocklegende, we zijn heel blij dat we ze kunnen bekend maken. Bovendien is het nog niet gedaan met grote namen te droppen. Maar meer daarover later”, klinkt het nog mysterieus.
Laagdrempelig
Met 22 tot 24 euro voor een dagticket en 36 euro voor een weekendpas weet Linkerwoofer de prijzen democratisch te houden. Bovendien betalen min-zestienjarigen 10 euro voor een dagkaartje en kinderen die kleiner zijn dan één meter, komen er gratis in. “Dankzij de tomeloze inzet van al onze vrijwilligers, kunnen we de prijs drukken. Linkerwoofer is ooit ontstaan als een werking van vrienden waarbij de werking eigenlijk belangrijker was dan het eindresultaat: het festival. Na zestien edities is dat nog steeds niet veranderd, met dank aan al die vrijwilligers die belangeloos hun schouders onder dit mooi project zetten”, benadrukt Stijn.
Linkerwoofer speelt zich deze zomer af op zaterdag 9 en zondag 10 juli. De ticketverkoop is intussen gestart. Meer info linkerwoofer.be. Meer over muziek in en rond Antwerpen in ons dossier.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
Hartverwarmend: verlamde kat Dyson kan dankzij op maat gemaakt loopkarretje weer lopen
Sinds februari logeert kat Dyson bij Gertjan (26) en Louise (24) in Antwerpen. Zijn verblijf is slechts tijdelijk, maar snel zal hij niet vergeten worden. Dyson is namelijk verlamd aan zijn achterste poten, waardoor hij zich enkel kan voortslepen met zijn voorste poten. Gertjan besloot het gewonde katje te helpen. Het resultaat is hartverwarmend: Dyson kreeg zijn eigen op maat gemaakte loopkarretje en kan na maanden al lopend weer op ontdekking gaan. -
PREMIUM
Slimme camera in krantenwinkel beslist of je oud genoeg bent om tabak te kopen, maar hoe onfeilbaar is die?
Een zeventienjarige die een slof sigaretten wil kopen in de gazettenwinkel? Die moet voortaan voor een slimme camera gaan staan. Het gaat om een proefproject dat voorlopig in de Antwerpse krantenwinkel De Koerant loopt. Het levert er grappige situaties op: “Vaste klanten wilden met de computer testen hoe jong ze er nog uitzien”, lacht uitbater Erik Van Olmen. Maar bij onze eerste test ontdekken we ook meteen een achterpoortje. En nog een. En nog een.Berchem -
-
BORGERHOUT
Tien afscheidsconcerten van Clement Peerens in mum van tijd uitverkocht
Het afscheid van Clement Peerens Explosition (CPeX) laat duidelijk niemand onbewogen. De eerste zes shows waren in een mum van tijd uitverkocht en er blijven maar voorstellingen bijkomen. Wie rond de jaarwisseling van 2022 naar 2023 een ticket wil bemachtigen voor Hugo Matthysens bekendste typetje, is er aan voor de moeite want vrijdag verkochten ook de laatste drie shows uit. -
Klaar voor de lente? Dit zijn de 3 grootste tassentrends voor dit seizoen
De lente is in het land. Tijd om je wintergarderobe in te ruilen voor een zonnigere kleerkast. Een nieuwe handtas fleurt je outfit instant op. Benieuwd naar de tassentrends dit seizoen? Die beloven veel goeds. Van handtassen zo fluffy als een kussen tot héél veel glitters: dit zijn de drie opvallendste lententrends. -
Spaargids.be
Hoe veilig zijn jouw centen bij de bank? En wat met buitenlandse instellingen?
De bankensector kan nog niet meteen opgelucht ademhalen na de noodovername van Credit Suisse. Het aandeel van Deutsche Bank zakt vandaag namelijk met 13 procent. Ook andere Europese banken noteren deze voormiddag verliezen. Hoe veilig is je geld op de bank, indien deze trend zich blijft verder zetten? Spaargids.be zocht het voor je uit. -
PREMIUMColumn
Luc Van der Kelen hoopt op wat meer vriendelijkheid bij De Lijn: “Niet met die kinderfiets op mijn tram”
Reizen met trams en bussen van De Lijn is een avontuur, waarvan men de afloop niet kan voorzien. Je weet wanneer je vertrekt, maar je bent niet zeker dat je ook nog terug kunt. Dat hangt af van welk soort chauffeur dienst heeft. Een die inzit met de reizigers, een die last heeft van overdreven regelneverij. Of misschien was hij gewoon slecht geluimd, omdat het zondag was.Antwerpen