Rechts: Lydia Peeters
Volledig scherm
PREMIUM
Rechts: Lydia Peeters © KDS/PN

‘Districtentram’, tunnel in Deurne-Dorp én sneltram naar Ranst op komst: plannen voor uitbreiding Antwerps tramnet bekend

AntwerpenEr komen acht ingrijpende projecten om het Antwerpse tramnet uit te breiden en te versterken. Dat meldt Vlaams minister van Mobiliteit Lydia Peeters (Open Vld). Het gaat onder meer om een tramlijn op de Bisschoppenhoflaan in Deurne, een tunnel onder de Turnhoutsebaan in Deurne-Dorp, het doortrekken van de tramlijnen naar onder meer Ranst én de komst van een ‘Districtentram’. Vanaf 2025 kunnen de plannen uitgerold worden, aldus Peeters.

  1.  “Geaardheid, afkomst, religie? Er zijn geen grenzen, iedereen is welkom”: Annelies Verlinden (CD&V) viert eerste iftar van het jaar sámen
    PREMIUM

    “Geaardheid, afkomst, religie? Er zijn geen grenzen, iedereen is welkom”: Annelies Verlinden (CD&V) viert eerste iftar van het jaar sámen

    “Laat dit moment van samen zijn een signaal zijn tegen een wereld vol schreeuwerige haatboodschappen.” Na alle commotie rond de annulatie van Queer Iftar in Borgerhout, nam minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) donderdagavond zelfs plaats aan tafel in het Hilton in Antwerpen. Honderden mensen van verschillende afkomst, religie, geaardheid en achtergrond braken samen de eerste dadel.
    Antwerpen
  2. Axel (28) overlijdt na ontploffing van tankwagen bij Umicore: “Hij heeft gevochten als een strijder”

    Axel (28) overlijdt na ontplof­fing van tankwagen bij Umicore: “Hij heeft gevochten als een strijder”

    Een zwaar arbeidsongeval bij Umicore heeft twee weken na de feiten een dodelijk slachtoffer geëist. De 28-jarige Axel Cap is deze week overleden aan de verwondingen die hij op 11 maart opliep. De man, gespecialiseerd in chemische reiniging, raakte levensgevaarlijk gewond toen een tankwagen ontplofte aan de zuiveringsinstallatie van Umicore. De man laat een vrouw en een 6-jarig dochtertje na.
    Antwerpen
  1. Rupel Boom ondanks man meer in slotkwartier onderuit tegen Olympique Charleroi (1-3): “Elke match is er vanaf nu een van de laatste kans”
    PREMIUM
    voetbal eerste nationale

    Rupel Boom ondanks man meer in slotkwar­tier onderuit tegen Olympique Charleroi (1-3): “Elke match is er vanaf nu een van de laatste kans”

    Afgelopen woensdag pakte Rupel Boom nog een hoopgevend punt na een spectaculaire remonte tegen Francs Borains (4-4), maar dat gevoel van euforie maakte zaterdagavond opnieuw plaats voor zware ontgoocheling. De Steenbakkers kwamen tegen de gang van het spel in op achterstand tegen Olympique Charleroi, maar Bah maakte nog verdiend gelijk op slag van rust. Toen de bezoekers op het uur met een mannetje minder verder moesten, leek alles in het voordeel van de thuisploeg uit te gaan draaien, maar in het slotkwartier ging het alsnog fout, 1-3 was de eindstand.
  2. HUIZENJACHT. De Antwerpse stationsbuurt, de mooiste toegangspoort tot de Koekenstad: “Een tweeslaapkamerappartement kost je hier 200.000 euro”
    PREMIUM

    HUIZEN­JACHT. De Antwerpse stations­buurt, de mooiste toegangs­poort tot de Koekenstad: “Een tweeslaap­ka­mer­ap­par­te­ment kost je hier 200.000 euro”

    Op zoek naar een nieuwe stek of gewoon nieuwsgierig naar wat de huizen tegenwoordig kosten in Vlaanderen en waar iedereen wil wonen? Wij gaan elke week op onderzoek met een lokale immomakelaar. Deze week: de stationsbuurt in Antwerpen. “Misschien wel de meest bereikbare buurt van Antwerpen, en je hebt hier álles.”
    Antwerpen