Comic Con Antwerp maakt comeback na drie jaar wachten, met bekende acteurs uit The Lord of the Rings: “Voor mij zijn die mensen op zo’n conventie echte helden”
AntwerpenDrie jaar moesten ze erop wachten, de vele ‘geeks’ die al zo lang uitkeken naar de vierde editie van Comic Con Antwerp. Het verbaasde dan ook niet dat duizenden fans van sciencefiction, fantasy, games en cosplay dit weekend naar de Waagnatie afzakten. “Voor mij zijn die mensen op zo’n conventie echte helden”, zegt John Rhys-Davies (78), de geliefde dwerg Gimli in The Lord of the Rings.
Een minuut rondlopen op Comic Con volstaat om heel wat herkenbare superhelden uit de fantasywereld tegen het lijf te lopen. Ze konden ook op de foto met hun favoriete acteurs. Organisator Quinte Ridz had Bernard Hill en John Rhys-Davies gestrikt. Ze schitteren in de Lord of the Rings-trilogie respectievelijk als King Théoden en Gimli. Rhys-Davies werd in de jaren tachtig al bekend als Sallah in de Indiana Jones-films.
Hij heeft er duidelijk veel schik in als we hem even apart nemen aan de boorden van de Schelde. Zo declameert hij voor ons op indrukwekkende wijze de poëzie van grootmeesters als Percy Bysshe Shelley en T.S. Eliot. Maar hij laat ook in het hart kijken.
“Gered door Shakespeare”
“Ik groeide op in Tanzania, was een wild kind. Toen ik naar Engeland terugkeerde, rebelleerde ik. Ik haatte zowat alles en iedereen, was een jeugddelinquent. Poëzie en theater hebben dat veranderd. Ze lieten me meedoen in een toneelstuk. Blijkbaar deed ik iets interessants, want een paar jaar later hield ik me met Shakespeare bezig. Ik vond een taal die me in staat stelde om mijn woede uit te drukken.” (lees verder onder de foto)
“Ik hou van Belgen”
Voor een stadsbezoek had Rhys-Davies zaterdag niet de tijd. “Maar ik hou van conventies als Comic Con. Je kunt er een heel goed contact leggen met je publiek. Ik zie er échte helden. Ik herinner me een vader met zijn blinde tienerzoon. ‘Maak je geen zorgen’, vertelde ik aan die vader. ‘Je zoon ziet de wereld in zijn verbeelding.’ Weet je, ik ontmoet de ongelooflijkste mensen. Naarmate ik ouder werd, begon ik mensen ook steeds liever te zien. Al kan dat ook een teken van seniliteit zijn (lacht). Ik hou ook van Belgen, een héél warm volk.”
Rhys-Davies hoor je misschien ook als ent in de langverwachte Amazon-serie ‘The Rings of Power’. “Maandag ga ik normaal in Londen kijken naar de première van deze prequel van The Lord of the Rings.”
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Antwerpen
Halfuur file op Antwerpse Ring richting Nederland door ongeval voor Kennedytunnel: linkerrijstrook versperd
Op de Antwerpse Ring is vanmorgen een ongeval gebeurd vlak voor de Kennedytunnel. Richting Nederland zijn daar twee rijstroken versperd. Er staat een file van een halfuur tussen Kruibeke en Antwerpen-West. -
HLN Shop
Zit je knikkebollend aan je bureau? Deze drie gadgets geven je instant energie
Zit je vaak knikkebollend aan je bureau? Kunnen je energielevels een serieuze boost gebruiken, zeker tijdens deze korte, donkere dagen? Je bent niet alleen. HLN Shop ging op zoek naar drie hulpmiddelen die je energieker door het leven helpen... dankzij licht. -
Independer
Moet een kind van vijf nog in een autozitje? En hoeveel kids mag je in één wagen vervoeren? Alle regels op een rijtje
Het is in sommige huishoudens goed voor een stevige discussie: het veilig en correct vervoeren van de kroost. Doe daar nog eens de kinderen van vrienden of familieleden bij en de verwarring is helemaal compleet. Nochtans is de wetgeving hierrond duidelijk. Er is in feite geen stof voor discussie. Independer.be doet het uit de doeken. -
-
PREMIUMAntwerpen
‘Lichaamspoëzie’ of boksen in het districtshuis? Ontdek onze weekendtips in en rond Antwerpen
Geen zin om thuis te blijven zitten tijdens het weekend van zaterdag 28 en zondag 29 januari? Dan helpen wij je graag verder met vijf leuke tips uit Antwerpen en omstreken. Of je nu houdt van ‘bodypoetry’, lopen door het Rivierenhof of eens goed gaan raven in Ampère: hier vind je voor ieder wat wils. -
Antwerpen
Dronken chauffeur ramt geparkeerde Maserati: verschillende brokkenpiloten veroorzaken schade
Op de Kapelsesteenweg, in de buurt van Ekeren, heeft de dronken bestuurder van een camionette twee geparkeerde wagens geraakt. Daarna kantelde zijn wagen om. Volgens getuigen probeerde de 27-jarige bestuurder even later de plaats van het ongeval te verlaten, wat de politie hem verhinderde. Zijn rijbewijs mocht hij meteen afgeven. -
‘Belgium’s Next Top Model’ is terug (en ze zijn op zoek naar kandidaten)
Voor elke ‘he’, ‘she’ en ‘they’, voor elk kleurtje of maatje: ‘Belgium’s Next Top Model’ is terug van weggeweest en verschijnt in het najaar van 2023 als tiendelige reeks op Streamz. Veertien modellen zonder professioneel contract proberen zich op te werken in het oog en het hart van een vierkoppige jury. En jij kan een van hen zijn. -
Essen
Zwaar, illegaal vuurwerk ontploft in hand van 16-jarige
Een 16-jarige jongen is zaterdagavond zwaargewond geraakt nadat illegaal vuurwerk in zijn hand was ontploft. Hij werd naar het universitair ziekenhuis in Edegem gebracht.