Beelden uit de collectie Kunst in de Stad krijgen opnieuw plaats in vernieuwde publieke ruimte
AntwerpenTwee beelden uit de collectie Kunst in de Stad krijgen opnieuw een plaats in de publieke ruimte. Het gaat om De Boodschapper (1955) door Ossip Zadkine en Moeder en Kind (ca. 1980) door Jozef J. Peters. Deze plaatsingen passen binnen het beleid van de Kunst in de Stad-werking van het Middelheimmuseum, die zich ontfermt over de monumenten, standbeelden en kunstwerken in de publieke ruimte van de stad.
Delen per e-mail
Naast het onderhouden en onderzoeken van de collectie wordt ook ingezet op het verbeteren van de presentatie en de zichtbaarheid ervan. Hierbij wordt veel belang gehecht aan het vergroten van de waardering en een betere spreiding van de bestaande collectie.
De twee nieuwe plaatsingen tonen hoe hedendaagse stadsontwikkeling hand in hand kan gaan met de (her)waardering van historische erfgoedstukken. Kunst in de Stad beschouwt deze collectiemobiliteit als een belangrijke methode om meer kunst in de publieke ruimte te voorzien, naast het uitschrijven van nieuwe permanente kunstopdrachten, tijdelijke projecten, en aankopen.
“De huidige coronacrisis toont eens te meer het belang aan van kunst in onze publieke ruimte, daar blijven we dus verder op inzetten”, zegt Nabilla Ait Daoud, schepen voor Cultuur. “In het bestuursakkoord werd in 2019 reeds expliciet de ambitie opgenomen om stadsontwikkeling te koppelen aan de esthetische opwaardering van de stad, onder meer met kunst in de publieke ruimte. Ik ben dan ook verheugd dat Antwerpenaren en bezoekers deze twee beelden weer zullen kunnen bewonderen tijdens een wandeling door de stad.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie. -
Basketbal Vincent Kesteloot bekert met Antwerp Giants tegen Oostende: “Schade aanrichten in heenmatch, niet schade beperken”
Dit weekend staat de kwartfinale van de beker van België geprogrammeerd. Topaffiche is Oostende-Antwerp Giants, de landskampioen tegen de bekerwinnaar. Vrijdagavond wordt de heenmatch aan de kust gespeeld. Zondagmiddag volgt de terugmatch in de Lotto-Arena. -
PREMIUM
Antwerpen Anonieme mecenas betaalt restauratie Antwerps barokmeesterwerk: “Afbeelding van Grote Markt is griezelig accuraat”
Dankzij een gift van een anonieme mecenas gaat het Koninklijk Museum van Schone Kunsten Antwerpen (KMSKA) het zeventiende-eeuws meesterwerk ‘De Afkondiging van de Vrede van Münster op de Grote Markt’ restaureren. Het portret van de Grote Markt is zó accuraat dat restauratoren van historische gebouwen er vandaag nog steeds naar teruggrijpen. -
-
Antwerpen Kennedytunnel tijdelijk afgesloten na ongeval met vrachtwagens
In de Kennedytunnel richting Gent zijn woensdag rond 11.30 uur drie vrachtwagens betrokken geraakt bij een kop-staartaanrijding op de rechterrijstrook. Dat meldt het Vlaams Verkeerscentrum. Het ongeval veroorzaakte zware verkeershinder. -
Energie Nieuwe tariefregeling voor energie: het effect op uw factuur onder de loep
Het Grondwettelijk Hof heeft de regeling rond de terugdraaiende teller voor eigenaars van zonnepanelen vernietigd. Dat laat prosumenten (consumenten die zelf een deel van hun energie opwekken) niet onberoerd. Ze zien hun energiefactuur grondig door elkaar geschud en vrezen een pak meer te betalen. Maar klopt die vrees wel? Mijnenergie.be probeert met een aantal simulaties duidelijkheid te scheppen in wat het concreet allemaal betekent voor uw portemonnee. -
Aangeboden door Candor WONEN. Residentieel wonen met de dienstverlening van een hotel
Investeren in uw eigen residentieel appartement waar uw huurder gebruik kan maken van hoteldiensten? Bij het project Initium in hartje Antwerpen is het mogelijk. Het nieuwste woonpoject van Candor herbergt zowel een hotel als residentiële appartementen. Het gaat om serviced apartments of appartementen waar je gebruik kan maken van bepaalde diensten. Ideaal voor bijvoorbeeld expats. -
Antwerpen Drie keer meer LEZ-overtredingen na verstrenging begin 2020
Ondanks de coronacrisis hebben binnenlandse bestuurders vorig jaar in de stad Antwerpen ruim drie keer zoveel overtredingen op de lage-emissiezone begaan als in 2019. In totaal werden 64.246 inbreuken vastgesteld, ten opzichte van 21.003 in 2019. De verklaring voor de forse stijging valt allicht te vinden bij de verstrenging van de LEZ-regels die begin 2020 werd doorgevoerd.