Bart De Wever over de overbevolking in gevangenis Begijnenstraat: “Geen grondslapers meer vanaf 1 juli”
AntwerpenBurgemeester Bart De Wever (N-VA) wil de aanpak van de overbevolking van de gevangenis in de Begijnenstraat niet op de spits drijven. Pas over 3 tot 4 jaar kan die blijvend worden opgelost “Iedereen doet zijn best. Tegen 1 juli proberen we van de grondslapers verlost te zijn”, aldus De Wever.
PVDA-raadslid Mie Branders wilde op de gemeenteraadscommissie weten hoe het stond met de overbevolking van het arresthuis in de Begijnenstraat. Op bevel van de burgemeester moest die vanaf 1 mei teruggedrongen worden tot 680 gevangenen terwijl in normale tijden minstens 700 gevangenen zitten opgesloten. Vanaf 1 juli moet dat aantal dalen tot 650 gevangenen.
Mie Branders vroeg zich af of de maatregel van De Wever resultaat had opgeleverd, zowel voor de leefomgeving van de gevangenen als voor de veilige werkomstandigheden van de cipiers. Op dit moment moet nog altijd een vijftigtal gevangenen op een matras op de grond slapen.
De burgemeester wond er geen doekjes om: de overbevolking van de Begijnenstraat waar officieel plaats is voor 365 mannen en 48 vrouwen, zal de eerste jaren niet opgelost raken. Pas bij de opening van een nieuw te bouwen arresthuis in 2024 of 2025 kan er sprake zijn van een blijvende oplossing.
De Wever: “Er is niets zo beklijvend als een bezoek brengen aan de overbevolkte gevangenis van de Begijnenstraat. De overbevolking is één zaak, de veroudering van de gebouwen is eveneens schrijnend. Ik streef ernaar met de nieuwe maatregelen dat niemand nog op een matras met zijn hoofd naast de toiletpot moet slapen."
De kans dat de nieuwe normen van De Wever gehaald worden, is een dubbeltje op zijn kant. Een paar acties in het gerechtelijk dossier Sky ECC en de gevangenis zit weer overvol.
De Wever: “Iedereen doet zijn best, ook minister van Justitie Van Quickenborne (Open Vld), de dienst Gevangeniswezen en ook de vakbonden. Men probeert zo veel mogelijk gevangenen die er niet thuis horen, over te plaatsen naar andere instellingen. Voor de cipiers is een bezetting van 700 gevangenen een rode lijn. Die willen wij niet meer overschrijden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
HLN Shop
Mooi weer bezegelen met een barbecue? Zo kies je een exemplaar op maat
Het barbecueseizoen is weer een feit! Is jouw barbecue aan vervanging toe, of ontbreekt er nog één om je terras compleet te maken? Dan is het hoog tijd om de jacht te openen op de perfecte grill. Maar welk exemplaar uit het gigantische aanbod is nu ideaal om een hoofdrol op jouw tuinfeesten te vertolken? HLN Shop helpt je een barbecue op maat te selecteren. -
Livios
Meer privacy én groen in je tuin? Deze natuurlijke afscheidingen plaats je in een wip
Droom je van een tuin die je een vakantiegevoel geeft? Dan is één van je vereisten waarschijnlijk ook dat je buren geen inkijk hebben. Bouwsite Livios lijst tien oplossingen op waarmee je in een handomdraai voor meer groen en privacy in je tuin zorgt. -
Bier, vet, regen of gras? Praktische tips om je handtas te beschermen tegen zomervlekken
Festivals, braderijen, avondmarkten, picknicks … De zomer is in het land! Loods je handtas veilig door het feestgedruis en laat bier-, vet-, regen- en grasvlekken je favoriete accessoire niet verpesten. Zo pak je dat aan. “Wat je ook doet: behandel een vetvlek nooit met water.” -
-
Antwerpen
Bestuurders misbruiken parkeerkaart: rijbewijs onmiddellijk ingetrokken
De politie heeft vrijdag een bestuurder betrapt met een vervalste parkeerkaart. Twee andere personen gebruikten de parkeerkaart van iemand anders. -
Antwerpen
Kaya zit in rolstoel maar behaalt diploma via afstandsonderwijs: “Ik heb eindelijk zelfvertrouwen gekregen”
Kaya (23) lijdt aan een erfelijke skeletaandoening. Daardoor zit ze in een rolstoel. Maar dat houdt haar niet tegen om voluit voor haar dromen te kiezen. Na een moeizame tijd in het secundair onderwijs, behaalde ze nu haar diploma Boekhoudkundig Assistent. “Ik wist altijd al dat ik het kon”, aldus Kaya. -
PREMIUMEDEGEM
MS-patiënten voetballen tegen BV-ploeg met Clara Cleymans en Imke Courtois: “We willen de ziekte meer onder de aandacht brengen”
Meer aandacht voor de chronische zenuwaandoening multiple sclerose oftewel MS. Dat is waar Clara Cleymans, Guga Baúl, Jennifer Heylen en bevriende BV’s zich zaterdag voor inzetten op de voetbalvelden van Ik Dien in Edegem. Ze spelen tegen MS Stars, een ploeg die enkel bestaat uit MS-patiënten. “Want als er íets is wat personen met MS sterk houdt, dan is het wel blijven bewegen.” -
Antwerpen
Minderjarige ketaminedealers gevat
De Antwerpse politie heeft donderdag een vermoedelijke drugsdeal vastgesteld in de Begijnenvest. De verdachte werd gecontroleerd op de Britselei en had 47,5 gram ketamine op zak.