Antwerpse politie maakt parcours Ronde Van Vlaanderen autovrij: “Vrijdag worden de wagens getakeld”
AntwerpenTijdens het weekend van 2 en 3 april vindt de Ronde Van Vlaanderen plaats. Ook dit jaar rijden de renners door Antwerpen. De politie begint tijdig aan de voorbereidingen voor een goed verloop van Vlaanderens mooiste. Vanaf vrijdag worden de wagens in een zone met een tijdelijk parkeerverbod getakeld.
Op zaterdag 2 april mogen de wielertoeristen het parcours al eens rijden en op zondag is het de beurt aan de professionals. Op verschillende plaatsen in de stad mogen bestuurders niet parkeren. “Auto’s die toch verkeerd geparkeerd staan, worden getakeld op kosten van de eigenaar”, klinkt het bij politiezone Antwerpen.
Er wordt heel wat volk verwacht dat de sfeer komt opsnuiven in de stad. De politie begint dan ook tijdig aan de voorbereidingen voor een goed verloop. “Om een vlotte mobiliteit te kunnen garanderen zal er op verschillende plaatsen rondom het parcours een parkeerverbod gelden. We voorzien tijdig de nodige signalisatie. We plaatsen op strategische plekken digitale tekstkarren om iedereen zo goed mogelijk te informeren over de lopende parkeerverboden.”
Vanaf vrijdag takelt de politie alle voertuigen die nog binnen de zone geparkeerd staan waar een parkeerverbod geldt. “Laat je dus niet verrassen en informeer je goed waar je tegen het einde van de werkweek je auto nog wel mag parkeren.”
Overzicht parkeerverbod
Op de Ernest Van Dijckkaai, Sint-Jansvliet, het Steenplein en de Ledeganckkaai geldt over de volledige straten een parkeerverbod van vrijdag 1 april vanaf 20 uur tot en met zondag 3 april tot 15 uur. Op de gedempte Zuiderdokken is het verboden te parkeren van zaterdag 2 april vanaf 6 uur ’s ochtends tot en met 3 april 15 uur. De Jordaenskaai, Plantinkaai, Sint-Michielskaai en Orteliuskaai zijn zaterdag 2 april vanaf 15 uur tot en met zondag 3 april 15 uur volledig autovrij. Voor de Plantinkaai geldt dat tot aan de werken aan de Vlaanderenstraat.
Van de Scheldekaai 19 tot en met de busparking is het verboden te parkeren van 2 april vanaf 20 uur tot en met 3 april 15 uur. Op de volledige parking van de Desguinlei, de parking van Encora en de parking aan de Brusselstraat geldt een parkeerverbod van 2 april 20 uur tot en met 3 april 15 uur. Het is ook verboden te parkeren in de Brouwersvliet van nr. 1 – 42, in de Oudeleeuwenrui van nr. 4 – 56, de Tavernierkaai ter hoogte van Brabo Boatmen en de Groenkerkhofstraat van nr. 1 – 7. Het verbod gaat in 3 april middernacht tot en met 3 april 15 uur.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Verkeersinfo
Antwerpse Ring richting Gent opnieuw vrijgemaakt na ongeval ter hoogte van Antwerpen-West
Op de Antwerpse Ring is vanmiddag een ongeval gebeurd ter hoogte van Antwerpen-West. De linkerrijstrook richting Gent was er een tijdlang versperd, waardoor de file op een bepaald moment opliep tot een halfuur. Rond 15 uur werd de rijbaan opnieuw vrijgemaakt en raakte de file opgelost.Antwerpen -
Autodeelbedrijf Miles Mobility lanceert vloot in Antwerpen
Autodeelbedrijf Miles Mobility is vanaf vandaag ook actief in Antwerpen, nadat het eerder in ons land ook al een vloot lanceerde in Brussel en Gent. Het gaat om een free floating dienst, dus zonder vaste standplaatsen, waarbij je betaalt op basis van het aantal gereden kilometers (en niet minuten).Antwerpen -
Verkeersinfo
Hinder op Antwerpse Ring door lading slib in Beverentunnel: onder meer half uur file vanaf Knooppunt Beveren
Door het verlies van een grote lading vervuild slib is er verkeershinder in de Beverentunnel in beide richtingen. De smurrie kwam op de rijbaan terecht na een remmanoeuvre van een vrachtwagen. De brandweer is bezig met het opkuisen van het slib, dat tot tegen de wanden van de tunnel plakt.Antwerpen -
-
Spaargids.be
2,90 procent rente op je spaarcenten? Hier wordt het sinds 1 maart geboden, op een gratis rekening bovendien
Wie zijn spaargeld op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat heeft staan, krijgt daar tijdens de maand maart een mooie rente voor. Spaargids.be licht de precieze cijfers en voorwaarden toe. -
Livios
Zonnepanelen plaatsen: zo snel verdien je je installatie op dit moment terug
Zeker in tijden van hoge energieprijzen zijn zonnepanelen een slimme investering. Ze bieden een mooi rendement aan een gunstige prijs. Maar hoe snel heb je je investering effectief terugverdiend? Dat hangt af van meerdere factoren. Bouwsite Livios zet ze voor jou op een rijtje. -
PREMIUM
Uitvinder uit ‘Team Scheire’ randt 11-jarig meisje aan “uit wetenschappelijke nieuwsgierigheid”
De 45-jarige Anthony L. uit Schilde begrijpt niet wat hem bezielde toen hij een 11-jarig meisje aanrandde. Het dochtertje van vrienden kwam in de zomer van 2021 logeren bij zijn kinderen. “Er was geen seksuele drang”, zei de uitvinder die onder andere meewerkte aan het tv-programma ‘Team Scheire’. De openbare aanklager vorderde maandagmorgen 30 maanden celstraf met probatie-uitstel. De excuses van de verdachte vielen niet in goede aarde bij de ouders van het meisje.Antwerpen -
Mijnenergie
Wat is het sluimerverbruik van een televisie? En een adapter die nodeloos insteekt? Energieadvies voor jouw woonkamer
Veel gezinnen brengen thuis een groot deel van hun tijd door in de woonkamer. Het is dé plek bij uitstek om gasten te ontvangen en ’s avonds televisie te kijken, te lezen, ... Kortom: te ontspannen. Maar hoe kan je energie besparen in de woonkamer zonder in te leveren op comfort? Mijnenergie.be zet enkele besparingstips op een rijtje.