Antwerpse juweliers kopen buit van Russische maffiabende op
Twee Antwerpse juweliers hadden een rechtstreekse lijn met een Russisch-Georgische inbrekersbende uit het Franse Lyon. Alles wat zij buitmaakten aan goud en juwelen, kwamen zij in de juwelierszaak aan het Centraal Station verpatsen. Volgens het parket hebben de Antwerpse juweliers voor 446.500 euro aan gestolen goud opgekocht.
De Franse politie uit Lyon vroeg in de loop van 2018 hulp aan de federale politie in Antwerpen. Een koerier van een Georgische inbrekersbende reed geregeld met de buit naar een winkel in Antwerpen. Camerabeelden van de De Keyserlei maakten duidelijk waar de koerier halt hield: juwelierszaak Maison d’Or naast de ingang van het Century Center op de De Keyserlei.
De douane had de koerier twee keer gecontroleerd bij zijn terugkeer naar Frankrijk. Telkens had hij duizenden euro cash geld op zak.
De Franse politie rolde de inbrekersbende in december 2018 op. In totaal werden 25 verdachten gearresteerd. Zij worden beschouwd als leden van de Russisch-Georgische maffiaclan “Vor v Zakone”. De bende zou in ruim één jaar tijd minstens 100 inbraken hebben gepleegd. Hun koerier kwam 47 keer met de buit van juwelen en goud naar Antwerpen om die bij Maison d’Or te verpatsen.
9.500 euro per keer
De openbare aanklager in Antwerpen had maandag aan de bekentenissen van de Franse koerier genoeg om de twee Antwerpse juweliers Rafaël K. en Rafaël T. schuldig te bevinden aan witwassen en lidmaatschap van een criminele organisatie. Aanvankelijk werden de twee ook vervolgd voor heling van gestolen goederen maar bij huiszoekingen in Antwerpen was niets van de Franse inbraken teruggevonden.
De aanklager eiste twee jaar cel tegen de juweliers en de verbeurdverklaring van 446.500 euro aan bezittingen. Volgens de politie zou de koerier per bezoek aan Maison d’Or gemiddeld voor 9.500 euro aan gestolen buit hebben verkocht. 47 ritten maal 9.500 euro geeft het mooie bedrag van 446.500 euro
De juweliers gingen niet akkoord met die simpele rekensom. Eerst en vooral had de koerier verklaard dat hij slechts 37 keer in Antwerpen was geweest en slechts bij de helft van de bezoeken juwelen en goud had verkocht. Zij gaven wel toe van de man spullen gekocht te hebben maar wisten niet dat deze van inbraak afkomstig waren.
De advocaten drongen erop aan dat de koerier, die zijn straf uitzit in Frankrijk, naar België zou worden gehaald voor ondervraging op het proces.
Advocaat Kris Luyckx, die juwelier Rafaël K. bijstaat: “Die koerier heeft volgens ons de schuld op de Antwerpse juweliers afgeschoven om zijn eigen hachje te redden. Daarover willen wij hem grondig aan de tand voelen."
Het proces wordt op 10 maart voortgezet.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Antwerpen
KMSKA wint Europese subsidieprijs voor restauratie van werk van Wautier
Het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (KMSKA) is een van de twee begunstigden van het Europese TEFAF Museum Restauratiefonds 2023. Het KMSKA mag met de subsidie van het fonds het werk ‘Twee meisjes als de heiligen Agnes en Dorothea’ van Michaelina Wautier (1604-1689) restaureren. -
PREMIUMAntwerpen
RESTOTIP. InVINcible: een hip wijnrestaurant met originele vlees- en visgerechten
Zin in iets nieuws? Stop met zoeken: hier ontdek je welke horecazaak écht het ontdekken waard is, van koffiebar tot ijsjeszaak en van brasserie tot fine dining. Deze week: InVINcible, waar je aan de bar geniet van culinaire gerechten met een lekker glas wijn. -
Antwerpen
Gespot: zeehond plonst vrolijk in dok aan Antwerpse MAS
Het Bonapartedok aan het MAS in Antwerpen mocht vanmiddag een opmerkelijke badgast verwelkomen. Een zeehond - een fors exemplaar, zowaar - plonste er vrolijk in het water. Toevallige passant Guido kon het tafereel vastleggen. -
-
Rock the office: 15 powertassen voor een sterke entree op het werk
Chic, chiquer, chicst: in 2023 zeggen we onze coronahuispakken definitief vaarwel en gaan we massaal voor een gesofisticeerde look. Een powertas is hét perfecte accessoire om je kantooroutfit naar een hoger niveau te tillen. Elegant in de hand, losjes om de schouder of lief voor je rug? Dat praktisch en trendy wel degelijk samengaan bewijzen deze vijftien toptassen. -
Antwerpen
Isolerende flappen, stroom delen en... af en toe de filter uitschakelen: Zoo en Planckendael nemen maatregelen om energie te besparen
De stijgende energieprijzen hebben ook gevolgen voor ZOO Antwerpen en Planckendael. De dierenparken nemen daarom gepaste maatregelen zoals het plaatsen van zonnepanelen en extra isolatie. “Door de strenge dierentuinwetgeving en onze verschillende beschermde monumenten moeten we creatief zijn.” -
Livios
Laadpaal of gewoon stopcontact: wat is de voordeligste en veiligste keuze voor het laden van je auto?
Binnen afzienbare tijd rijden we allemaal elektrisch. Je (toekomstige) elektrische wagen moet uiteraard regelmatig opgeladen worden. Is de installatie van een laadpaal dan een vereiste? Wat komt daar allemaal bij kijken? En welk budget moet je daarvoor voorzien? Bouwsite Livios legde vijf vragen voor aan specialist Pluginvest. -
Mijnenergie
Berekend: dit was het rendement van zonnepanelen in 2022
Met bijna tweeduizend zonuren was 2022 één van de zonnigste jaren van de afgelopen decennia. En dat hebben ook onze zonnepanelen geweten. Het voorbije jaar lag de productie per wattpiek geïnstalleerd vermogen een flink stuk hoger dan in 2021. Mijnenergie.be overloopt de cijfers.