Antwerps schepen geeft Rik Torfs wind van voren na kritiek op vaccinatie kinderen in ZOO Antwerpen: "Dit neem ik niet van een verstandig man”
Antwerps schepen voor Gezondheidszorg Els van Doesburg (N-VA) neemt kerkjurist Rik Torfs (KU Leuven) op de korrel in een post op Facebook, nadat hij zich kritisch uitliet over het vaccineren van kinderen in de Antwerpse ZOO.
“‘Kinderen van 5 tot 11 jaar krijgen vaccin in Antwerpse zoo en worden daarbij in de watten gelegd met individuele begeleiding en randanimatie.’ Toch wel een manipulatieve techniek waarbij je ethische vragen kunt stellen”, twitterde Torfs zondagavond. Een dag eerder hadden de eerste Antwerpse kinderen een prik gekregen met een coronavaccin in een safaritent in de de Marmeren Zaal van de Antwerpse ZOO. Het initiatief met een heleboel animatie moet de pijn van die vaccinatie voor kinderen enigszins verzachten.
Antwerps schepen Els van Doesburg pikt de kritiek van Torfs echter niet. “Dit neem ik niet van een verstandig man”, schrijft ze in een reactie op Facebook. “Ik verzet me tegen de desinformatie die blijkbaar wortel schiet en knip de emotie hier even uit. Zouden we vaker moeten doen.”
“Om te beginnen ligt de beslissing van het al dan niet vaccineren van kinderen bij ouders, en ouders alleen”, gaat ze verder. “Zij maken een vrije keuze gebaseerd op hun eigen overtuigingen en hopelijk ook op de beschikbare medische informatie. Als ik bepaalde mensen hoor spreken (nou ja, meer roepen) over ‘misdaden’, dan neem ik aan dat zij vinden dat kindervaccinatie verboden zou moeten zijn en ouders hun vrije keuze ontnomen moet worden. Daar pas ik voor. Maar ook als ouders ervoor kiezen om hun kind niet te laten vaccineren, respecteer ik dat. Want wie ben ik om dat niet te doen?”
Als politiek verantwoordelijke voor de Antwerpse vaccinatiecampagne laat Els van Doesburg zich naar eigen zeggen “niet in de schoenen schuiven” dat ze die rol “op een ethisch twijfelachtige of manipulatieve manier zou invullen”. “Iedere vaccinatie van onze allerkleinsten, beste professor, is inderdaad het resultaat van een individuele begeleiding. Daar schaam ik me niet voor, daar ben ik trots op. Net zoals ik trots ben op hoe we voor elke andere leeftijdscategorie een aangepaste aanpak hebben voorzien. Toen de senioren gevaccineerd werden, speelden we in het vaccinatiedorp hits uit hun jeugdjaren, vaak met orkestje. Toen de jongeren aan de beurt kwamen, organiseerden we een mini-Tomorrowland met DJ-sets. U kan dat dan ineens allemaal wel ‘manipulatieve technieken’ noemen. Ik vind het zelf eerder een aanpak op maat.”
“Aan volwassenen vragen we om een kwartier op een stoel te blijven zitten na hun vaccinatie. Onze allerkleinsten geven we de kans om onder het toeziend oog van de dokter een kwartier rond te lopen in een heel klein deeltje van de Zoo. Van gratis tickets is geen sprake, noch van kinderen lokken met andere cadeaus of diploma’s. Wel van kindvriendelijkheid, daar is wel sprake van - en veel.”
‘Show’
“Moet dat allemaal, al die ‘show’? In de range die gaat van kinderen een gore steeg in trekken met een dikke spuit in de hand tot het volledige Russisch Staatscircus uitnodigen, hebben wij met ons team gekozen voor de Zoo. Waarom? Omdat een prik een prik is. Die kunnen we niet aangenamer maken, maar de omgeving wel. Waarom zouden we dat in hemelsnaam dan niet doen?”, klinkt het.
“Professor, ik nodig u graag uit om eens naar onze omgeving, waar ons volledige team met veel aandacht en zorg over heeft nagedacht, te komen kijken. Dan kan u meteen zelf vragen aan ouders of ze de arm van hun kind komen aanbieden in ruil voor een kwartiertje randanimatie. Persoonlijk schat ik onze ouders hoger in.”
Ook viroloog Marc Van Ranst gaf Rik Torfs - met wie hij wel vaker in de clinch gaat - al de wind van voren. “Al een paar duizend jaar hemel, hel en godsdienst promoten bij communicanten, en zich vandaag ethische vragen stellen over vaccinatie van 5- tot 11-jarigen in de ark van Noah?”, klonk het schamper in een reactie op Twitter.
LEES OOK:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Antwerpen
Politie betrapt 600 gsm’ende bestuurders
De politie hield woensdag een nationale actie tegen afleiding achter het stuur. In Antwerpen werden 600 inbreuken vastgesteld. De teams betrapten ook bestuurders op andere overtredingen. -
Politie beboet bestuurders zonder kinderzitje in wagen
De politie hield woensdag een verkeerscontrole in de stad. Ze beboetten daarbij bestuurders voor verschillende soorten overtredingen. -
Tweakers
De beste tablets voor elk budget: vier aanraders van onze expert
Surf je graag in alle comfort? Meestal volstaat een smartphone, maar ’s avonds op de sofa of in bed is een tablet met een groter scherm toch net iets aangenamer. Valt kiezen uit het ruime aanbod je zwaar? Technologiesite Tweakers plaatst de vier beste exemplaren van dit moment naast elkaar. -
-
Livios
Heerlijk relaxen in eigen tuin: zo geef je de gezelligheid een flinke boost
Nu de zon al enkele dagen van de partij is, trekken we met z’n allen naar buiten om te genieten. Dat lukt des te beter in een gezellige tuin. Heb je groene vingers of net helemaal niet? Dat maakt niet uit. Met deze tips van bouwsite Livios tover je je tuin om tot een uitnodigende ruimte waar je fijn kan vertoeven met familie en vrienden. -
Hoboken
Krijgsbaan loopt helemaal onder na wolkbreuk
Ook in het Antwerpse houdt het onweer dat deze middag over ons land trekt lelijk huis. Ingestuurde beelden tonen hoe auto’s door diepe plassen rijden op een helemaal ondergelopen Krijgsbaan (R11). -
Spaargids.be
Maakt inflatie je persoonlijke lening duurder? “We evalueren onze tarieven regelmatig”
Inflatie heeft momenteel een flink deel van de wereld in haar greep. Ook Europa, ook België. Het prijspeil van goederen en diensten blijft stijgen en je koopkracht daalt. Maar wat als je net nu een persoonlijke lening wil afsluiten? Spaargids.be vraagt na of dat een goed idee is. -
Borgerhout
Nederlandse Eefje De Visser binnenkort twee dagen in De Roma
Niet één maar twee concerten geeft Eefje De Visser in De Roma. Op 9 en 10 juni kan je er terecht voor een avond vol melancholische pop en zwoele beats. Het is niet de eerste keer dat de Nederlandse artiest optreedt in de concertzaal: ook vorig jaar in juni speelde ze de pannen van het dak.
175 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerJan Peeters
Kelly Verlinden
Wilfried Nys
jan boden
Wouter Beyen