Kompany spreekt zich uit over komst van Nilis en het belang van de topper tegen Standard: “Voor zo’n matchen doe je het”
AnderlechtLuc Nilis die terugkeert naar de club, de topper van zondag tegen Standard, de blessurelast en de fans die paars-wit op scherp zetten met hun spandoek op Neerpede. Er was wel wat om te bespreken met Vincent Kompany. “De Clasico? Die match moét je winnen.”
Delen per e-mail
Hij kende de weg nog. Vincent Kompany trok voor het eerst sinds lang nog eens naar het Lotto Park voor zijn persbabbel. RSCA koos er door corona - begrijpelijk - voor om wekenlang een beroep te doen op Zoom. Maar in aanloop naar de topper tegen Standard van zondag kon het dus nog eens anders.
Over de komst van Luc Nilis toonde Kompany zich uiteraard opgetogen. “De term ‘stagiair’ is echter niet correct”, opende Kompany. “Nilis is een clubicoon dat zijn kennis kan delen met de spelers én met de staf. Dit was een geweldige opportuniteit. Wij hebben als Anderlecht de luxe dat we iconen hebben waar we op kunnen rekenen. Om eerlijk te zijn: ik was een grote fan van de speler Nilis. Maar laat ons dat voor later houden, eerst de Clasico.”
Na de zwakke match tegen Beerschot zit er nog wel wat druk op de ketel. “Die is er altijd voor dit soort matchen. Voor toppers als deze doe je het”, aldus Kompany. “Elke Clasico is een match die op zichzelf staat. Elke Clasico heeft zijn eigen verhaal. Je mag nog tien punten minder hebben in het klassement: Als je zo’n match wint, is iedereen gelukkig.”
Ook de fans? Zij hingen eerder deze week een spandoek op in Neerpede om het belang van de match nog eens te onderstrepen. “Zo’n dingen zorgen voor een boost”, zei Kompany erover. “Het is jammer dat we zondag geen 22.000 fans mogen verwelkomen. Zij hadden sowieso een invloed kunnen hebben op de partij. Maar zo'n spandoek toont ook nog eens aan de spelers hoe belangrijk dat de match is voor de fans. Het wordt belangrijk om een goeie mix te vinden tussen stress en de wil om boven jezelf uit te stijgen. Die twee dingen liggen vaak dicht bij elkaar.”
Anderlecht zal wel gehavend aan de match beginnen. Percy Tau is out met een spierblessure en ook doelman Hendrik Van Crombrugge (hand) is onzeker. “We moeten afwachten. Hendrik zal er altijd alles aan doen om te spelen, zelfs al is de kans zeer klein. Het is nu in handen van de dokters.”
VIDEO: Kompany: “Ik wil de Clasico tegen Standard niet downsizen, het is een wedstrijd die je móet winnen”
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Anderlecht
Anderlecht haalt Luc Nilis terug: ex-spits gaat kennis delen bij recordkampioen
Luc Nilis is terug op Anderlecht. Vanaf maandag gaat de ex-aanvaller aan de slag als stagiair bij de technische staf. Nilis is een icoon van Anderlecht. -
Sparen
Een ‘gezonde’ spaarpot: om hoeveel geld gaat het dan?
De coronacrisis heeft veel mensen met hun neus op de feiten gedrukt: bij onverwacht moeilijke tijden is een gezonde spaarbuffer echt geen overbodige luxe. Maar wat is een goed bufferbedrag? Spaargids.be ging op zoek naar het advies van de experts en geeft ook enkele tips om beter te sparen. -
PREMIUMAnderlecht13
Onze Anderlecht-watcher vindt dat RSCA vrijuit gaat: “Het enige wat het niet deed, was de veters van Vanden Borre knopen”
-
-
PREMIUMAnderlecht15
Het parcours van geboren Brusselaar Ait El Hadj: “De nieuwe Boussoufa? Hij doet me denken aan een ander Anderlecht-icoon”
-
PREMIUMAnderlecht21
Onze Anderlecht-watcher ziet hoe paars-wit collectief tekortschiet: “Vreemde keuzes, slechte uitvoering”
-
Wat moet ik doen met 100.000 euro aan spaargeld?
-
Anderlecht24
Kompany kan plots z’n twee assistenten kwijtspelen: “De fans moeten zich geen zorgen maken. We werken dag en nacht”
Nicolás Frutos (DC United) vertrekt zeker, Jonas De Roeck (Cercle Brugge) mogelijk ook. Vincent Kompany kan op korte tijd twee belangrijke assistent-coaches verliezen. “Als we een coach met kwaliteiten verliezen, is het logisch dat we zullen uitkijken naar een vervanger", zei Kompany. Over de wintermercato zei de T1 dat er “gedaan is wat nodig was voor de club”.
4 reacties
Brusselaar Xman
Nico Lietaert
Christiaan GOETHALS
Luc Van der Elst