Patrick Martens (Groen) neemt rol als schepen over van Peter Bollen (N-VA)
AlkenOp 1 januari neemt Patrick Martens (Groen) in het schepencollege van Alken de fakkel over van Peter Bollen (N-VA). Martens vervoegt in het college zijn partijgenoot Frank Vroonen. Voor het eerst in de politieke geschiedenis van Alken heeft Groen dus twee schepenen.
De schepenwissel was afgesproken bij het begin van de bestuursperiode en verandert niets aan de bevoegdheden. Bollen was tot nu verantwoordelijk voor Gemeentefinanciën en Overheidsopdrachten, Onderwijs, Digitalisering en Erediensten. Martens neemt die taken dus over. Bollen ruilt met hem als raadsvoorzitter.
“Samen met onze financiële dienst, heeft Peter Bollen in de voorbije drie jaar de financiën van onze gemeente correct beheerd en gewaakt over de uitvoering van het meerjarenplan”, zegt Martens. Hij brengt zelf ervaring mee als politiek journalist en neemt tot komende zomer nog als beleidsmedewerker voor de Groen-fractie in het Vlaams Parlement de begrotingen en investeringen van de Vlaamse regering onder de loep.
Onderwijs
Ook wat onderwijs betreft ziet Martens zijn functie helemaal zitten. “Naast gemeenteschool De Basis, is er een goede verstandhouding met de vier andere basisscholen in Alken. Voorts zijn er de voorbije drie jaar voor de digitalisering van de werking en dienstverlening van de gemeente belangrijke stappen vooruit gezet. En voor de nevenbestemming van de kerk van Terkoest is een stevige aanloop genomen.”
“Het geleverde werk vergemakkelijkt de overdacht”, aldus Martens. Hij wil ook eigen klemtonen leggen. “We denken dan bijvoorbeeld aan een duurzame belegging van een nieuwe pensioenbuffer voor onze personeelsleden en mandatarissen. Die buffer is in een eerste fase goed voor 1,5 miljoen euro.”
Dossiers
Martens hoopt dat de pandemie zal afvlakken, om dan met college en raad in de komende drie jaar voor Alken vaart te krijgen in een aantal dossiers. “Naast de werken aan de kerk van Terkoest, gaat het dan onder meer over investeringen in het project Alken Vallei 2030, de voormalige rijkswachtsite, een nieuw sportcomplex aan de Stationsstraat, een uitbreiding van nijverheidszone De Kolmen en diverse klimaatprojecten”, besluit Martens.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
ZIEN. UHasselt viert 50ste verjaardag met theatervoorstelling samen met Het Nieuwstedelijk
Voor de 50ste verjaardag van UHasselt maakt theaterhuis Het nieuwstedelijk de voorstelling ‘Mooie jaren - een kroniek van onze tijd’. “Een voorstelling over de voorbije halve eeuw waarin we een generatie vrienden volgen die het leven, de liefde en een wereld in voortdurende verandering ontdekken", zeggen regisseurs Stijn Devillé en Christophe Aussems. Op 19 mei gaat de voorstelling in première in het Cultuurcentrum Hasselt, waarna deze in het najaar doorheen heel Vlaanderen trekt.Hasselt -
Vanochtend kans op lichte regen en redelijk helder weer in Alken
In Alken gaat het redelijk bewolkt weer gedurende de middag over in licht bewolkt weer. Er is kans op onweersbuien rond 11 uur. Er wordt een stevige westelijke wind verwacht die later op de dag afneemt tot matig, de temperatuur ligt rond de 12 graden. -
Lionsclub Sint-Truiden zamelt kleding in voor goede doelen
De Lionsclub van Sint-Truiden zamelt op Palmzondag kleding in voor lokale goede doelen in Haspengouw. Iedereen met kledij, schoenen, accessoires en speelgoedknuffels op overschot, mag die doneren.Sint-Truiden -
-
Tweakers
Welke laptops kunnen pronken met de beste batterij? “De langste accuduur van maar liefst 19 uur en 21 minuten hebben we op dit toestel gemeten”
De bedenkers van de laptop hadden destijds een helder doel: computers makkelijk overal mee naartoe nemen. In bepaalde omstandigheden wil je zo’n ding dan ook gebruiken op plaatsen waar niet meteen een stopcontact in de buurt is. En dat liefst zo lang mogelijk. Laptopexpert Jelle Stuip van technologiesite Tweakers tipt daarom, binnen drie prijsklassen, de laptops met een langgerekt batterijleven. -
Hasseltse cipiers leggen massaal het werk neer: “Het gaat om onze veiligheid”
Vanaf vanavond 22 uur legt het gevangenispersoneel van de Hasseltse gevangenis het werk neer. De staking duurt tot vrijdagavond 22 uur. Bijna 95 procent van het personeel neemt deel aan de actie, een ongezien hoog cijfer. De cipiers voelen zich onveilig nadat bij de recente politie-inval heel wat verboden wapens en drugs werden ontdekt. Ze eisen een strenger beleid.Hasselt -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
Hasseltse straten ondergaan grote schoonmaakbeurt vanaf 12 april
Vanaf 12 april start Hasselt opnieuw met het ‘Veegplan’, specifiek tussen de Maastrichtersteenweg en de Kanaalkom. De straten krijgen daar een grondige schoonmaakbeurt, wat betekent dat alle geparkeerde auto’s tijdelijk naar een ander plekje moeten.Hasselt