Vaccinatiecentrum Rotselaar neemt inwoners van Begijnendijk over vanaf januari
Aarschot, Begijnendijk, RotselaarOm de boostervaccin-campagne te versnellen, zal het vaccinatiecentrum van Rotselaar vanaf januari de boosterprikken voor de inwoners van Begijnendijk zetten. Hierdoor zullen alle inwoners binnen eerstelijnszone Demerland sneller hun boostervaccin ontvangen. “De verwachting is dat we half januari klaar zullen zijn met alle boosterprikken”, zegt burgemeester Gwendolyn Rutten (Open Vld).
Het vaccinatiecentrum Rotselaar nodigde de afgelopen weken en maanden alle inwoners van Holsbeek, Rotselaar en Tremelo uit voor hun boostervaccin. Omdat er ruimte vrijkomt in het vaccinatiecentrum Rotselaar en er voldoende vaccins beschikbaar zijn, beslisten de lokale besturen om ook de inwoners van Begijnendijk de kans te geven om hun boostervaccin versneld te ontvangen. Ook kinderen tussen 5 en 11 jaar uit Begijnendijk zullen in Rotselaar terecht kunnen.
“Vaccinatiecentrum Rotselaar zal de inwoners van Begijnendijk overnemen vanaf januari. De eerste uitnodigingen zijn deze week al verstuurd. Op deze manier gaat het aan fors tempo vooruit. Door de verschuivingen naar Vaccinatiecentrum Webbekom - vanaf 13 januari - en Vaccinatiecentrum Rotselaar kan er immers ook in Aarschot sneller geprikt worden en schuift iedereen naar voor. Meer prikken betekent minder circulatie en betere bescherming, en dat is goed voor iedereen”, vertelt burgemeester Gwendolyn Rutten (Open VLD).
“De verwachting is dat we half januari klaar zullen zijn met alle boosterprikken. We starten volgend jaar ook met vaccinatie van 5-11 jarigen. De voorbereidingen zijn daar nu voor bezig.”
Vanaf 28 december werden alle nieuwe uitnodigingen voor inwoners van Begijnendijk verstuurd. Wie reeds uitgenodigd is in Aarschot, gaat naar Aarschot. De overname van Begijnendijk door het vaccinatiecentrum Rotselaar is tijdelijk en loopt tot maximaal einde maart.
“Door de overdracht van Begijnendijk naar VC Rotselaar, komt er bijkomende capaciteit vrij in Aarschot waardoor alle inwoners binnen eerstelijnszone Demerland sneller hun boostervaccin ontvangen. Samenwerking tussen vaccinatiecentra is bij mijn weten een unicum in Vlaanderen. Samenwerking is immers de ingesteldheid waarmee we corona klein krijgen”, aldus burgemeester Bert Ceulemans (Samen).
Praktisch
Hou zeker de officiële communicaties in de gaten, check ook je brievenbus of mail voor je eigen uitnodiging. En als je kans wil maken om sneller geprikt te worden, schrijf je dan in op www.Qvax.be
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Schrijf je nu in voor ‘De Leukste Zomerbar’ van HLN
-
Mijntelco
Tweede prijsverhoging voor Telenet in één jaar tijd: dit zijn alternatieven voor een lagere telecomfactuur
Vanaf juni betalen Telenet-klanten meer voor hun abonnement. Deze prijsstijging vormt trouwens hét uitgelezen moment om jouw contract onder de loep te nemen en te kijken of je elders goedkoper af bent. Mijntelco.be overloopt enkele interessante mogelijkheden. -
PREMIUM
Nico (43) scheidde 2 keer in goede verstandhouding: “Alleen jammer dat ik 8.500 euro aan notaris- en bankkosten moest betalen, de staat gaat daarmee lopen”
Nico Roelants (43) uit Aarschot is papa van vier kinderen en zag zijn huwelijk twee keer stranden. Naast het emotionele aspect, was dat ook financieel een harde dobber. “Al zijn de scheidingen in goede verstandhouding gebeurd en is mijn tweede vrouw praktisch en financieel meer dan correct geweest”, vertelt Nico. “Ik heb in armoede geleefd, maar heb nu een eigen huis dat ik kan betalen.” Hoe hebben ze hun scheiding financieel afgehandeld? Hoe is de verdeling gebeurd? Wat heeft veel geld gekost? Advocaat dr. Sven Eggermont, specialist in familierecht, bekijkt Nico’s verhaal. -
-
WEER. Heldere ochtend in Aarschot
-
Valse mails in naam van gemeente in omloop
Momenteel worden er frauduleuze e-mails verstuurd vanuit Agerant, in naam van de gemeente Rotselaar. Dat gebeurt door cybercriminelen. “Ga dus zeker niet op in op het betaalverzoek”, wordt gewaarschuwd.Rotselaar -
PREMIUM
Mama's kunnen dankzij The Milk Factory nu ook in alle rust afkolven op dagfestivals in Werchter: “Vrouwen zijn zo blij dat ze niet meer op een toilet moeten gaan zitten”
‘The Milk Factory’ staat dit jaar opnieuw op de affiche van de festivals in Werchter. Hun publiek bestaat alleen maar uit borstvoedende mama’s. Zij kunnen nu niet alleen tijdens Rock Werchter in alle sereniteit afkolven en hun melk koel bewaren, maar ook tijdens de dagfestivals staan vroedvrouwen paraat in de ‘melkbar’. “Voor velen was het ook een eyeopener dat je ook als je kinderen hebt nog naar een festival kan”, zegt Hanne Manshoven, initiatiefneemster en vroedvrouw in Leuven.Rotselaar -
Mijnenergie
Minister Demir uiterst kritisch over Fluvius: “Je moet maar eens een eigenaar van zonnepanelen zijn”