Vandenbussche opent bedrijfsgebouw van de toekomst: energiefactuur van The Green is… 0 euro
Bouwonderneming Vandenbussche uit de Groendreef in Aalter heeft naast haar eigen kantoorgebouw het bedrijfsgebouw The Green geopend. Het wordt het bedrijfsgebouw van de toekomst genoemd.
Het nieuwe gebouw met kantoren en loodsen krijgt de naam The Green, en laat drie bedrijven samen huizen. Qubus is een dochterbedrijf van Vandenbussche en verhuist van Merendree naar de nieuwbouw in Aalter. Ook de bedrijven Spie Belgium en Strategica huren een deel van het gebouw.
“The Green is ons visitekaartje en mag gerust het bedrijfsgebouw van de toekomst genoemd worden”, zegt Dirk Vandenbussche over zijn investering van meer dan tien miljoen euro. “In eerste instantie omdat we dit gebouwd hebben voor drie bedrijven onder één dak. Maar ook omdat dit qua duurzaamheid een voorbeeldgebouw geworden is. We gebruiken geen fosiele brandstof zoals aardgas of stookolie, want we hebben 150 geothermische boringen van 150 meter diep gedaan. In de winter halen we zo de warmte uit de grond, en in de zomer halen we de koelte uit de grond. De elektriciteit komt quasi helemaal van de 1.300 zonnepanelen op het dak. In de zomer is de energiefactuur hier zeker nul euro. In de winter is het nog afwachten, maar veel zal het dan ook niet zijn.”
Groendak
The Green is gebouwd op een terrein van 11.000 vierkante meter, en bestaat uit 3.000 vierkante meter kantoorruimte en 5.000 vierkante meter loodsen en ateliers. Op de bovenverdieping is er een indrukwekkende skybox. Er liggen 1.300 zonnepanelen op de daken en er ligt een groendak van 455 vierkante meter. Op de parking zijn ook 22 laadpunten voorzien voor elektrische auto’s.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEeklo/Gent
Koen De Beir (51), muziekbrein achter ‘Take me Loooooove’, zet restaurant te koop: “Liever koken bij mensen thuis, maar eerst nog optreden op Tien om te Zien”
Koen De Beir, in de jaren negentig het muzikale brein achter de groep Good Shape, zet zijn restaurant Chez De Beir in Eeklo te koop. Hij had eerder al tien jaar de Champagnebar in Gent, maar wil in de toekomst alleen nog bij mensen aan huis koken. En weer wat meer muziek maken. Maandag mag hij met Good Shape alvast naar de opname van ‘Tien om te Zien’. -
Mijntelco
Tegen 2030 zou elke Vlaming toegang moeten hebben tot fiber: waar kan je nu al gebruik maken van het glasvezelnetwerk?
Fiber, ofwel glasvezel, is het internetnetwerk van de toekomst. Op dit moment heeft nog maar 8 procent van de Belgen toegang tot fiber. Maar de komende jaren wordt het glasvezelnetwerk stevig uitgebreid en zal het huidige kopernetwerk vervangen. Wat betekent dit voor jou? Welke voordelen biedt fiberinternet? En hoe kan je er nu al gebruik maken? Mijntelco.be legt het uit. -
Aalter/Zomergem
Chef Broes van ’t Vijfde Seizoen kookt in vip-dorp Rijvers Festival
Zin om het Rijvers Festival in Zomergem (Lievegem) iets anders te beleven? Dan kan je kiezen voor de vip-formule, waarbij je verwend wordt door ’t Vijfde Seizoen uit Aalter. -
-
Spaargids.be
Leningen met langere looptijd worden populairder: is het verstandig om een woonlening op 25 of 30 jaar te nemen?
De interesse in leningen met een lange looptijd groeit. Steeds meer kredietnemers kiezen voor een lening met een looptijd van 25 jaar, dat blijkt uit data van Spaargids.be. Waarom zou je kiezen voor een lening met een langere looptijd? En wat zijn de nadelen ervan? -
Bellem/Zomergem/Kleit
Timmy en Berdieke openen frituur Julo: “We versnijden frietjes nog zelf als pure ambacht”
Timmy De Brabander (36) en Berdieke Claeys (32) openen frituur Julo op het dorpsplein van Bellem (Aalter). -
PREMIUMEeklo
Aannemer Stefaan (32) komt om na ongelukkige val van stelling: “Een harde werker die door iedereen graag gezien was”
In Eeklo is dinsdagmorgen de 32-jarige aannemer Stefaan Boelens om het leven gekomen. Hij stond op een stelling om werken uit voeren aan een woning in de Leopoldlaan in Eeklo, maar kwam ongelukkig ten val. “Op zijn borstkas lagen metalen buizen. Hij was er bijzonder erg aan toe”, aldus de bewoner die hem aantrof. -
Eeklo
Reggae centraal op derde dag ‘Helden in het Park’
Donderdag 11 augustus staat de derde dag van ‘Helden in het Park’ op het programma. Volledig in het teken van reggae.