Het verhaal achter de beelden: vader David en zoon Milan (11) over het wedstrijdshirt van Vormer
Dat voetbal passie en emotie in één is, bleek vrijdagavond heel duidelijk na het affluiten van de wedstrijd Moeskroen-Brugge, die eindigde 0-1. De camera’s legden er een adembenemend mooi moment vast tussen vader David De Cooman en diens 11-jarige zoon Milan uit Nieuwerkerken bij Aalst. Beide supporters huilden van geluk nadat Brugge-aanvoerder Vormer zijn truitje aan de jonge supporter gaf.
Delen per e-mail
“Ik heb de beelden vandaag al zeker tienduizend keer bekeken”, vertelt de jonge Milan zaterdagavond, ongeveer 24 uur na zijn mooiste supporterservaring. Tranen wellen inmiddels niet meer op. “Maar het is wel nog steeds onbeschrijfelijk. Het was mooi, leuk, geweldig, formidabel en indrukwekkend”, probeert de knaap zijn gevoelens samen te vatten.
De nacht na de wedstrijd sliep hij als een roos onder zijn dekbed van Club in zijn kamer vol met posters, truitjes, vlagjes en andere Brugge-spullen. Het truitje van Vormer was daar niet bij en dat was niet omwille van de zweetgeur. “Het stonk helemaal niet, maar rook sterk naar parfum”, verzekert de speler/keeper van de Gewestelijke U12 bij voetbalclub FC Mere.
Het truitje stonk niet naar zweet, maar rook naar parfum
Mooiste voetbalmoment
Ook papa David is een dag later nog steeds onder de indruk. “Vandaag (zaterdag nvdr.) was ik heel de dag aan het werk, maar de reacties bleven maar komen. Dit was zonder twijfel het mooiste familiale voetbalmoment van mijn leven”, vertelt de man. Zelf had hij nog geen tijd om de beelden oneindig af te spelen. “Maar ik weet zeker dat ik het kippenvel en de tranen opnieuw zouden terugkomen”, meent hij.
Dat Milan Brugge-supporter is, blijkt niet zo vreemd. Grootvader Franky uit Welle bij Denderleeuw en vader David zijn al jaren fan. “Samen met mijn vader, de grootvader van Milan, heb ik al twintig jaar een abonnement”, vertelt David. Als derde generatie supporter sloot Milan op zijn achtste aan bij die familietraditie met een eigen abonnement. “Voorheen ging hij al geregeld mee, maar nu missen we geen enkele thuis- of uitwedstrijd.”
Dat is althans de bedoeling, want de thuiswedstrijd van dinsdag tegen PSG moet Milan missen door bosklassen met zijn school. “Maar dat halen we tijdens de herfstvakantie in door een training mee te pikken”, garandeert papa David. Een bezoek met een doel. “Het shirt is geweldig, maar met een handtekening er op wordt het nog mooier”, knipoogt papa David.
Het shirt is geweldig, maar met een handtekening er op wordt het nog mooier.
De collectie groeit mooi aan. Naast een Playstation in de kleuren van Brugge, een mascotte van Brugge als bedknuffel, een dekbedovertrek en tal van posters en vlaggen hangen er ook al twee andere spelerstruitjes omhoog op de slaapkamer van de knaap. “Stefano Denswil gaf me eerder al een keer een truitje en papa raakte via iemand aan een truitje van Nikola Storm.”
Stiekem kijkt Milan al uit naar andere spelers. “Een truitje van Hans Vanaken of de handschoenen van Simon Mignolet lijken me ook wel wat”, geeft de jonge keeper/voetballer toe. Toch blijft Ruud Vormer voorlopig zijn grootste idool. “Volgende wedstrijden sta ik weer op de eerste rij om net zoals het voorbije jaar mijn truitje met nummer 25 en zijn naam te tonen.” Die actie leverde Milan geregeld een opgestoken duim en afgelopen vrijdag een origineel wedstrijdshirt, alsook het mooiste supportersmoment van het jaar op.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Je autoverzekering sneller opzeggen, is het binnenkort mogelijk?
Een autoverzekering jarenlang bij dezelfde verzekeraar houden? Veel mensen doen het. Zelfs bij de aankoop van een nieuwe wagen stappen velen gewoontegetrouw naar hun eigen verzekeraar voor een nieuw voorstel. De strenge regeling om een contract over te dragen naar een andere verzekeraar schrikt af. Maar daar brengt een nieuw wetsvoorstel binnenkort misschien verandering in. Independer.be legt uit hoe je je autoverzekering kan overdragen en wat er in de toekomst zou kunnen veranderen. -
Aalst
Kleuterafdeling stedelijke basisschool De Notelaar een week langer dicht
De kleuterafdeling van de stedelijke basisschool De Notelaar in de Vrijheidsstraat in Aalst blijft ook volgende week nog dicht. Voor de Paasvakantie werden op de school een aantal coronabesmettingen vastgesteld. In het kader van de opgelegde maatregelen is op dit moment geen enkele van de betrokken juffen in de mogelijkheid om het werk te hervatten. -
Aalst
Opbrengst ‘Blauwe Nacht Take Away’ gaat naar vzw Schulden Op School
“De Blauwe Nacht is terug op 30 april én 1 mei”, zegt Filip Caudron, voorzitter van de liberale partij in Aalst. Het wordt een afhaal-editie van de Blauwe Nacht in Aalst. De opbrengst gaat naar het goede doel. -
-
Pensioen
Wel pensioenleeftijd, maar geen zin om te stoppen met werken? Dit moet je weten
Rondkomen van je pensioen? Voor veel mensen zal het verre van evident zijn. Daarnaast heeft ook niet iedereen zin om op pensioenleeftijd meteen te stoppen met werken. Als je nog wil blijven werken, zijn er wel enkele belangrijke spelregels om in acht te nemen. Jobat.be somt ze op. -
Met deze metallic tassen steel je deze lente de show
De metallic handtas is ongetwijfeld een van dé fashion statements van dit seizoen. Oorspronkelijk waren deze glimmende eyecatchers bedoeld om een beetje glamour toe te voegen aan je party-outfit, maar nu brengen ze het feestgevoel naar de straatmode. Ninashop.be zet de mooiste exemplaren op een rij. -
Haaltert
Militairen oefenen komende weken ook in Haaltert en Denderleeuw
Inwoners van Haaltert en Denderleeuw die tussen maandag 19 april en vrijdag 7 mei militaire patrouilles zien opduiken in het straatbeeld, laagvliegactiviteiten opmerken of oefenmunitie horen ontploffen, hoeven zich geen zorgen te maken. -
Aalst
Nieuw circulatieplan in voege op 16 augustus: “Zone 30 binnen de ring, 7 fietslijnen en 14 straten met andere circulatie”
Op 16 augustus 2021 is het zover: dan gaat het nieuwe circulatieplan van de stad Aalst in voege. Het doel? Het centrum vlot bereikbaar maken, zowel voor auto’s, fietsers als voor openbaar vervoer. De binnenstad aangenamer maken om te wonen, te werken, te leven en te ontspannen. Tot slot ook het verkeer zelf veiliger maken.
10 reacties
RON PLATTEEUW
danny buyse
Linda Dolce
DIMME PODEVYN
Michael Dimers