"Deze kippenpoot heeft me jaren van mijn leven gekost"
AALSTEen team Aalstenaars vertrekt binnenkort naar Venetië om er in de tuin van het Palazzo Franchetti een kunstwerk te installeren naar aanleiding van de Biënnale van Venetië. De vijf ton zware tak met kippenpoot in brons werd gegoten in gieterij Van Geert in het Wijngaardveld in Aalst.
Delen per e-mail
Kunstgieter Jo Van Geert maakte onder andere al het standbeeld van Pater Damiaan, maar ook de beelden van koning Boudewijn, Valerius De Saedeleer, Ondineke en Louis Paul Boon in Aalst zijn door hem gemaakt. Wat hij dit keer met zijn team presteerde, overtreft echter alles wat hij ooit al gedaan heeft. "Vooral omdat het zo snel moest gebeuren. Eerlijk, het heeft me enkele jaren van mijn leven gekost. We hebben dit in drie maanden klaargespeeld. Dat is alleen maar gelukt omdat mijn mensen weekends hebben doorgewerkt en niet meer gekeken hebben naar de uren. Mijn eerste reactie toen kunstenaar Koen Vanmechelen met het voorstel kwam was: 'onmogelijk, niet te doen'. En kijk, nu staat het er", glundert Jo.
De kunstenaar zelf omschrijft zijn werk 'Protected Paradise' als "een visuele uppercut. Uit een zee van gebroken glas hangt tussen de getormenteerde armen van twee gekloonde bomen een immense kippenpoot. Het vijf meter hoge, gekooide gevaarte wordt tussen twee enorme eieren gekneld", legt Koen Vanmechelen uit.
Ponton
Jo Van Geert moest zich ontfermen over de boom en de kippenpoot. De afmetingen zijn om van te duizelen. "Alles samen zal dit werk vijf ton wegen, de kippenpoot alleen al weegt zeven- tot achthonderd kilogram. De poot is vier meter lang, de boom acht meter", weet Van Geert. Het vervoer en de plaatsing in Venetië zullen dan ook een huzarenstukje worden. "Een vrachtwagen zal het werk ophalen en naar Venetië brengen. Daar zullen boom en poot op een drijvend ponton van 35 op 9 meter gelegd worden. Het ponton heeft een kraan die tweehonderd ton aankan. Via het Grand Canale zal het gevaarte naar het Palazzo Franchetti gebracht worden, waar het in de tuin zal geïnstalleerd worden", gaat Van Geert, die met een team naar Venetië gaat om alles in goede banen te leiden, verder.
Als alles goed verloopt, zal Protected Paradise van 13 mei tot 26 november - de duur van de Biënnale van Venetië - boven de schitterende tuin van het Palazzo Franchetti uittorenen. Het thema van de Biënnale is 'Viva Arte Viva', een ode aan de kunstenaar als denker en orakel in woelige tijden.
Jo van Geert maakt Bronzen kunstwerk Voor biënnale in venetië
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Aalst School in Aalst sluit nu toch de deuren na 9 besmettingen: te veel leerkrachten in quarantaine
BSBO De Brug in Aalst gaat dicht tot volgende week dinsdag 26 januari. Negen leerlingen hebben er positief getest op het coronavirus, al is het nog niet duidelijk of het om de Britse variant gaat. De school gaat dicht omdat er te veel leerkrachten in quarantaine moeten. -
Erpe-Mere/Aalst Minister belooft behoud scholierentreintje ondanks ‘onhandige’ dienstregeling maar belooft (nog) geen aangepast vertrekuur
De aanpassing van het vertrekuur van het scholierentreintje op spoorlijn L82 tussen Aalst en Burst van 16.23 uur naar 16.16 uur, waardoor scholieren moeite hebben om de trein in Aalst te halen, leidde tot een parlementaire vraag. -
Aalst Corona-update: 59 coronapatiënten in Aalsterse ziekenhuizen
Er worden nu 59 coronapatiënten verzorgd in de Aalsterse ziekenhuizen. Dat zijn er twee meer dan gisteren. -
-
Sparen Geplande reis afzeggen door coronacrisis? Deze regels hanteren de verzekeraars
Betaalt de reisverzekering u terug als u door het coronavirus langer in het buitenland moet blijven? Wat met de verzekering als u thuis een ongeval krijgt, terwijl u aan het werk bent? En komt de hospitalisatiepolis tussen als u het virus oploopt en in het ziekenhuis belandt? Spaargids.be overloopt de huidige regels*. -
VROUWENVOETBAL SUPER LEAGUE Lieselot De Kegel (Eendracht Aalst Ladies): “Er waait een nieuwe wind binnen de club”
De hervatting van de competitie is voor Eendracht Aalst Ladies met twee wedstrijden tegen viceleider Standard Luik niet van de poes. Nu zaterdag om 14 uur komen de Rouches in het Pierre Cornelisstadion op bezoek. Een week later volgt voor de Aalsterse vrouwen het inhaalduel op het oefencomplex van Sart-Tilman. -
Aalst Extra maatregelen in BSBO De Brug: “Alle leerlingen en personeelsleden worden vandaag in de school getest”
Alle kinderen en personeelsleden van BSBO De Brug in Aalst worden vandaag ter plaatse getest op corona. Er wordt gevreesd dat leerlingen van de school besmet zijn met de Britse variant. -
Jobs Sportief aangelegd? In deze jobs zit je zelden op een stoel
Voor sommige sportievelingen is een hele dag op een stoel moeten zitten de grootste gruwel die ze kunnen bedenken. Wil jij ook liever een job waarin je veel kan wandelen, lopen, fietsen of bewegen? Jobat.be ging op zoek naar enkele jobs die ook goed zijn voor je conditie.