Aalstenaar start petitie voor regenboogzebrapad: “Ik hoop dat de stad zich bedenkt”
AalstAl bijna 300 handtekeningen heeft Mourad Baaiz verzamelt voor een regenboogzebrapad in Aalst. Vorige week stemden de meerderheidspartijen van het stadsbestuur tegen zo’n regenboogzebrapad.
Nochtans zou de stad Aalst zelf niet moeten instaan voor de aanleg of onderhoud van het regenboogzebrapad. Het Agentschap Wegen en Verkeer neemt dat op haar. “Aalst is de enige centrumstad zonder regenboogzebrapad, dat is heel jammer”, zegt Mourad. “Ik ben het oneens met het argument dat verkeerssignalisatie alleen maar voor het verkeer moet dienen. Het is net een krachtig signaal van de stad om te laten zien dat inclusiviteit belangrijk is. Naar ik weet is zo’n zebrapad niet gevaarlijker dan een ander. Het valt waarschijnlijk net meer op. Een win-win dus”, zegt hij. “Ik hoop dat de stad zich alsnog bedenkt en het regenboogzebrapad gewoon legt.”
Ondertussen kleurden onbekenden een zebrapad aan het Aalsterse stadhuis in met regenboogkleuren en werden verkeersborden voorzien van regenboogstickers. De burgemeester liet afgelopen weekend verstaan dat er geen holebihaters in het schepencollege zetelen en dat de stad binnenkort haar respect voor de holebigemeenschap zal onderstrepen. Hoe dat zal gebeuren, is nog niet duidelijk, maar de kans is klein dat dit stadsbestuur alsnog instemt met een regenboogzebrapad.
Vooruit-gemeenteraadslid Sam Van de Putte vindt het goed dat de stad werk wil maken van een beleid. Hij zette het regenboogzebrapad op de agenda van de gemeenteraad. “Ik ben vooral tevreden dat de signalen nu ook van Aalstenaars zelf komen en niet enkel van mezelf als gemeenteraadslid. En verder is het niet meer dan normaal dat ik als activist voor LGBTQI-rechten ook een politieke vertaling maak.”
De petitie ‘maak een regenboogzebrapad in Aalst!’ vind je op de website van Secure Avaaz.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hofstade
Spar-supermarkt schenkt kerstdiners aan vzw Zonder Honger naar Bed: “Prachtig, de goedheid en warmte van die mensen”
Vzw Zonder Honger naar Bed uit Aalst mocht bij de Spar-supermarkt van Hofstade kerstdiners afhalen. Een mooi gebaar van de supermarkt, die daarmee minderbedeelde medemensen toch een fijne Kerstmis bezorgde. -
Vergeet de minitas: XL-totebags zijn deze lente de grootste trend
Berg die minitassen voorgoed op en laat je innerlijke Mary Poppins stralen met een praktische én stijlvolle XL-tas. De big shopper maakt dit voorjaar eindelijk haar grote comeback. -
Mijntelco
Niet langer gebonden aan de (mindere) modem van je operator: kiezen we binnenkort zelf ons ideale apparaat?
Als het van het BIPT afhangt, kunnen we straks kiezen welke modem we nemen wanneer we een nieuw internetabonnement afsluiten. De Belgische telecomregulator kondigde daar eind vorig jaar een ontwerpbesluit voor aan. Het zou betekenen dat je als klant niet langer verplicht bent om de modem van je internetprovider te gebruiken, maar je eigen apparaat kan aansluiten op het netwerk. Mijntelco.be zoekt uit of dat een goede verandering zou zijn. -
-
PREMIUM
Kandidaat-prins ‘Timo’ al heel jong gebeten door carnavalsmicrobe: “20 jaar geleden sprong de vonk over”
Wordt Timothy Persoons (39) - alias Timo - de nieuwe prins carnaval van Aalst? In de zaal van Chopin zong hij zijn campagne op gang. Hij stelde er zichzelf voor en vertelde waarom hij doodgraag prins carnaval van Aalst wil worden. De prinsenverkiezing vindt plaats op 7 oktober op de Grote Markt.Aalst -
PREMIUM
HUIZENJACHT. Aalst, waar tegenwoordig vooral Gentenaren lijken te kopen: “Voor 600.000 euro heb je een exclusief herenhuis met nog wat werk aan in het centrum”
Op zoek naar een nieuwe stek of gewoon nieuwsgierig naar wat de huizen tegenwoordig kosten in Vlaanderen, en waar iedereen wil wonen? Wij gaan elke week op onderzoek op de lokale immomarkt. Deze week: Aalst, waar de prijsstijgingen van de laatste twee jaar eindelijk lijken stil te vallen.Aalst -
Gouden Formule 19
Tweestrijd bij Red Bull? Of toch die gouwe ouwe Alonso? Bewijs dat jij dé racekenner bent en registreer je team nu voor de Gouden Formule 1
De eerste twee GP’s van het nieuwe F1-seizoen zitten er intussen al even op. En zo ook de eerste speeldag van de Gouden Formule 1. Betekent dit dat jij te laat bent om jouw droomteam nog in te schrijven? Neen hoor, helemaal niet: ga aan de slag voor de volgende GP in Australië (en de rest van het seizoen) en scoor nog steeds prachtige prijzen. -
Aalst
Kerstchalets in Aalst gaan weer open: “Niet meer in de vorm van een kerstdorp, maar verspreid. Ambulante handel mag nog”
De kerstchalets in het stadscentrum van Aalst gaan weer open. Ze zullen verplaatst worden en verspreid over het stadscentrum, zodat er geen sprake meer is van een ‘kerstdorp’, want dat heeft het Overlegcomité verboden. “Een pragmatische oplossing”, noemt burgemeester Christoph D’Haese (N-VA) het.