Geen certitude, maar bij AA Gent weten ze dat ze altijd op hem kunnen rekenen: de Bohémien in Roman Bezus
AA GentIn de beker kreeg hij even rust, ook tegen Union is het niet zeker of hij aan de aftrap komt. Maar áls Hein Vanhaezebrouck Roman Bezus (31) zet, weet hij dat hij op hem kan rekenen. Een portret van een onconventionele voetballer met een nooit aflatende drive.
‘Bohémien’ krijgt in het woordenboek meerdere betekenissen, maar ‘een artiest die een onconventioneel leven leidt’ is Roman Bezus op het lijf geschreven. Bezus kleedt, praat en gedraagt zich niet alleen onconventioneel, hij voetbalt ook wars van alle conventies. Als een artiest, met zijn verrassende kapbewegingen, zijn voor de tegenstander - en soms ook voor zijn medemaats - nauwelijks te volgen dribbels en versnellingen. Met de bal aan de voet gaat Bezus veelal verticaal, slalommend en zoekend in de richting van het doel van de tegenstander. Vaak - maar niet altijd - op het gepaste moment met oog voor zijn medemaats. Altijd aanspeelbaar en altijd klaar voor een actie. In de gewonnen wedstrijden tegen Eupen en Genk was Bezus op die manier van goudwaarde voor zijn team.
Roman Bezus is nochtans geen certitude bij AA Gent. Als Odjidja, Chakvetadze en Hjulsager fit zijn, riskeert hij net zo goed een zitje op de bank. “Ik houd er niet van om nummer twaalf te zijn in een sport die met elf gespeeld wordt”, zei hij daar eerder zelf over. Dat toont hij ook, als hij mág spelen. Een artiest, maar ééntje met een geweldige drive. Een onconventionele nummer tien, die meeverdedigt, knokt en tackelt. Toen AA Gent vorig seizoen alsnog vijfde werd en Europees voetbal afdwong, mocht het Bezus daarvoor danken. De Oekraïner pompte in de play-offs energie in het elftal en was ook nog eens beslissend, met vier - vaak knappe - goals. Ook nu trekt hij AA Gent weer mee naar boven, na een mislukte competitiestart.
Zo onconventioneel als hij voetbalt, zo onconventioneel verliep ook zijn carrière. Zes jaar geleden speelde Bezus met Dnipropetrovsk nog in de met 2-3 verloren Europa Leaguefinale tegen Sevilla, twee jaar later zat hij bij STVV zonder contract en moest hij aan toenmalig trainer Jonas De Roeck gaan vragen of hij mocht meetrainen om zijn conditie te onderhouden. Een moeilijke periode voor de Oekraïner. “Er waren toen problemen om zijn gezin in België te krijgen”, vertellen mensen die het kunen weten. “Toen had hij het er echt moeilijk mee. Dat vertaalde zich ook naar het veld. Eens dat opgelost was, begon hij ook beter te spelen.”
Als er iéts wel conventioneel is aan Roman Bezus, dan is het de familieman in hem. “Roman is een echte familiemens”, zeggen getuigen in de Gentse kleedkamer. Zijn vrouw, zijn drie zoontjes en de warmte van zijn gezin zijn hem heilig. ‘Warmte’ die hij in 2019 ook voelde in een gesprek met Jess Thorup en die hem toen AA Gent deed verkiezen boven Antwerp en Standard. “Ik ben een emotionele mens”, liet Bezus destijds optekenen. Van de 1 miljoen die de Buffalo’s toen betaalden aan STVV, hebben ze nog geen minuut spijt gehad.
De ‘emotionele mens’ in Roman Bezus zorgt soms ook voor verrassingen. Zoals die keer in maart, toen hij als uitblinker na een match op de persconferentie opdaagde. Vooraleer hij ook maar één vraag over zijn eigen prestatie wou beantwoorden, had hij een boodschap: “Het is vrouwendag, ik wil eerst en vooral alle vrouwen in de wereld geluk wensen”. Roman Bezus: even verrassend in zijn woorden als in zijn bewegingen op het veld.
Het contract van Roman Bezus loopt dit seizoen af bij AA Gent. Besprekingen over een nieuwe overeenkomst zijn er nog niet geweest. Links en rechts hebben andere clubs al eens gepolst, maar tot iets concreets leidde dat nog niet. In de Gentse kleedkamer hoopt men alvast dat Bezus blijft. “Een man met het hart op de juiste plaats”, zegt een medespeler. “Een superkerel, die zeer goed in de groep ligt. Een speler die iedere ploeg in de groep wil hebben”, klinkt het bij een ander. Zij weten dat ze minstens ook de komende nog zullen kunnen rekenen op hun ‘Bohémien’.
Lees ook:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
voetbal jupiler pro league
Ibrahim Salah stond tegen STVV alweer aan het kanon voor AA Gent: “Ik ben blijven geloven in die vierde plek”
AA Gent won afgelopen zondag makkelijk van een tienkoppig STVV met 0-3. Het was Ibrahim Salah die iets over het halfuur het goeie voorbeeld gaf met een afstandsschot voor de 0-1. De Marokkaanse aanvaller mocht zich van Hein Vanhaezebrouck nog eens uitleven op de flank en dat wierp z’n vruchten af. -
voetbal jupiler pro league
Hugo Cuypers (AA Gent) reageert met twee goals: “Kritiek van Hein was positief bedoeld”
Hugo Cuypers stond - enkele dagen na wat kritiek van z’n coach - meteen op en scoorde twee doelpunten op bezoek bij STVV. De aanvaller reageerde met het hoofd en de voeten op de prikken van Hein Vanhaezebrouck en was uiteraard tevreden achteraf. Hij sluipt ook dichter bij de leidersplaats in de topschuttersstand. -
Spaargids.be
De Staat betaalt 2,80% intrest op je geld: hoe interessant is een rekening bij de overheid?
Wie zijn spaargeld minstens een jaar kan missen, kan het op een e-DEPO bij de Deposito- en Consignatiekas van de Belgische Staat zetten. De opbrengst ervan wordt maand per maand vastgelegd. Voor januari was dat 2,40%, voor februari stijgt de rente tot 2,80%. Let wel: je geld moet voor de eerste van de maand op de rekening staan om die maand recht op een rente te hebben. Spaargids.be zet alles op een rij. -
-
JUPILER PRO LEAGUE12
En dan wervelen ze nog niet eens: waarom Club een vette kluif zal hebben aan AA Gent in strijd om top vier
De voorbije twee jaar lukte het (net) niet. Nu flikken ze het wél. Na een inhaalrace pronken de Buffalo’s zowaar op een play-off 1-plek. Zonder zelf te wervelen. En net dát maakt dat Club Brugge aan dit AA Gent een vette kluif zal hebben. En te weten dat de meest waardevolle Buffalo zijn comeback nog moet maken. -
Gouden Cross
1+1 actie: schrijf voor de start van het WK veldrijden een Gouden Cross-ploeg in en krijg er een gratis team bij
Komend weekend vindt de apotheose van het veldritseizoen plaats. In het Nederlandse Hoogerheide strijden de renners om de felbegeerde regenboogtrui. Met de Gouden Cross kan je jouw eigen droomploeg samenstellen en zo prachtige prijzen scoren. Schrijf je voor de start van de wedstrijd bij de beloften (zaterdag 4 februari om 13 uur, red.) een ploeg in, krijg je er zelfs een gratis team bij. -
AA Gent
Gift Emmanuel Orban (20) wil AA Gent veel goals schenken: “Ik droom van de Premier League”
“Ik droom van de Premier League.” Maar eerst wil Gift Emmanuel Orban (20) doorbreken op het hoogste niveau bij AA Gent. De Buffalo’s haalden de Nigeriaanse spits op ‘Transfer Deadline Day’ voor ruim drie miljoen euro weg bij het Noorse Stabæk, vandaag werd hij voorgesteld. “Ik leef van doelpunten.” -
PREMIUMBELGISCH VOETBAL
ONS RAPPORT. “Hij jaagt Vanhaezebrouck de stuipen op het lijf”: geen hoge scores bij Gent, één Antwerp-speler “liep er vaak zomaar wat tussen”
Antwerp heeft zijn plek in de top vier verstevigd na een zege tegen AA Gent. Dat resulteert zich ook in de scores voor de Great Old in ons rapport. Veel uitblinkers bij de thuisploeg, bij AA Gent kon niemand uitblinken. Eén van hen was “niet de kapstok die het team nodig had.” Ontdek hieronder onze scores.
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerIvan Smissen
Hans Verelst
Christophe Cocquyt
eric debanne
Ruben Walraet