Andrijasevic: "AA Gent deed veel aantrekkelijker voorstel dan Standard"
Voorzitter Ivan De Witte en manager Michel Louwagie hebben vanavond fier de nieuwste aanwinst van AA Gent voorgesteld. De 25-jarige middenvelder Franko Andrijasevic ondertekende een contract voor vijf seizoenen. De Kroatische international is de duurste transfer in de clubgeschiedenis. De Buffalo's legden zo'n vier miljoen euro voor hem op tafel.
Delen per e-mail
Andrijasevic komt over van Rijeka. Afgelopen seizoen scoorde hij zestien keer en werd hij tot beste speler van de Kroatische competitie verkozen. Eerst leek hij op weg naar Standard, maar uiteindelijk koos hij voor AA Gent.
"Ik had een akkoord met Standard, maar dan kwam Gent op de proppen en zij hadden een veel aantrekkelijker voorstel", verklaarde Andrijasevic. "Daarvoor moest ik zwichten, dat na heel wat gesprekken. Ik ben blij met de keuze die ik gemaakt heb. Ik had een goed gesprek met mijn landgenoot Lovre Kalinic. Hij heeft er mee voor gezorgd dat ik hier nu zit. AA Gent is een grote club en ze geloven hier in mij. Ik ga er alles aan doen om me voor de volle honderd procent te geven. Ik wil zeker ook mijn oude club HNK Rijeka bedanken. Zij gaven me de kans om me te ontwikkelen. Ik heb daar een mooie tijd achter de rug, met een kampioenenviering als afsluiter."
Nummer tien
Andrijasevic wordt ingehaald als een nummer tien. "Dat is ook mijn beste positie, maar ik kan ook heel goed uit de voeten op de acht en als het moet zelfs op de zes. Maar mijn voorkeur gaat zeker uit naar de tien. Ik hecht veel belang aan het familiale. Ik heb een schitterende vrouw en er is een tweede kindje op komst. Ik heb dus iets om op terug te vallen als het wat minder gaat. En ik ben international. Hier bij Gent kan ik me zeker in de picture spelen, maar ik ga me in eerste instantie wel op Gent concentreren en niet op de nationale ploeg."
De Witte: "Ben een gelukkig man"
"Natuurlijk ben ik een gelukkig man", verklaarde AA-Gent voorzitter Ivan De Witte maandag bij de voorstelling van aanwinst Franko Andrijasevic. "Wij hebben een mooie transfer kunnen afronden en dit is niet onze laatste. Ik heb nog nooit geweten dat de transferpolitiek bij AA Gent stopt op 19 juni. Wij blijven aan onze ploeg bouwen."
Dit is een transfer die we absoluut wilden afronden. Franko Andrijasevic is een heel goede speler en zal zich bij ons verder ontwikkelen. We kozen niet enkel voor hem omdat hij goed is, maar ook omdat hij een aangenaam persoon is en heel wat persoonlijkheid heeft. Dit is inderdaad de duurste transfer in de clubgeschiedenis, maar daar heb ik geen probleem mee. De jongste tijd zijn we heel actief op de transfermarkt en spendeerden we een pak geld. Daar tegenover staat dat wij ook wat fondsen incasseerden voor uitgaande transfers als Matz Sels en Sven Kums."
"We beginnen met ambitie aan het komende seizoen, al wil ik daar geen plaats op plakken. We behoren nu stilaan tot de top van het Belgische voetbal en daar willen we sowieso blijven."
Louwagie: "Moeilijke bevalling"
"Het is wel een moeilijke bevalling geworden", verklaarde manager Michel Louwagie. "Het kostte ons veertien lange dagen, maar uiteindelijk is het ons gelukt om hem over de streep te halen. Wij hebben er werk van gemaakt om eerst tot een akkoord te komen met HNK Rijeka. Rijeka wou een hoge prijs. Logisch, Franko Andrijasevic is nu eenmaal een steengoede speler. Bovendien was er ook nog Dinamo Zagreb, dat economische rechten had. Na al die akkoorden zijn we met de man zelf in kwestie aan tafel gaan zitten en dan liep het heel vlot. Dit was de enige correcte manier van handelen. Standard had eerst een akkoord met de speler, niet met de club. Daar liep het fout bij hen. Ze hoeven nu niet te janken. Zij hebben de zaak verkeerd aangepakt, wij handelden correct."
"Ik ben uitermate tevreden met deze aanwinst. We hebben Kums mislopen en deden dat vorig jaar ook met Trebel, maar nu hebben wij wel beet. Eigenlijk was Andrijasevic vorige winter al opgemerkt door onze scouts, maar toen ging de transfer door allerlei redenen niet door."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hoe een smartwatch je kan helpen om fit te blijven
Wil jij ook wat meer sporten? Of je nu jong of minder jong bent, sportief of (nog) niet: een smartwatch is sowieso een handig hulpmiddel om bij te houden hoeveel kilometer je dagelijks aflegt en hoeveel calorieën je verbrandt. We geven een overzicht van de belangrijkste gezondheidsvoordelen. -
PREMIUMAA Gent
Met dank aan een stevige opwarming tijdens de rust: scherp Gent rekent af met OHL, Kums regisseert in offensieve rol
Een sterk en scherp AA Gent regeerde aan Den Dreef, met Sven Kums als regisseur, aangever én afwerker. Een broodnodige zege voor de Buffalo’s, die een plaats in play-off 2 weer binnen bereik hebben. -
Video
AA Gent stelt Kroaat Andijasevic voor
-
-
AA Gent haalt het in recordstrijd met Standard om Kroaat Franko Andrijasevic
Wat een ommekeer. Franko Andrijasevic (25) leek lange tijd op weg naar Standard Luik, maar na een ultiem offensief van AA Gent trekt de Kroatische middenvelder toch naar de Ghelamco Arena. -
HLN Drive
Deze auto’s hebben tweedehands de hoogste waarde
Een nieuwe wagen uitkiezen, doe je aan de hand van heel wat parameters. Eentje die af en toe vergeten wordt: de restwaarde van je auto, het bedrag dat je wagen zal opleveren als je hem op de tweedehandsmarkt verkoopt. Maar welke tweedehands auto’s hebben de hoogste restwaarde. HLN Drive zocht het voor je uit. -
Symbooldossier, beste speler in Kroatië en veel meer: alles wat je moet weten over de Gentse recordtransfer
4 miljoen voor Andrijasevic Als statement kan het tellen. Na enkele transferdompers haalde AA Gent álles uit de kast om Franko Andrijasevic (25) - voorbestemd voor Standard - binnen te halen. De hele transfersoap dreef het prijskaartje op tot liefst 4 miljoen euro. -
AA Gent4
Hein Vanhaezebrouck na amper 10 op 21 met AA Gent: “Neen, ik heb de opdracht niet onderschat”
Opnieuw een topper voor AA Gent. De Buffalo’s nemen het morgen op tegen Racing Genk. En er wordt maar beter gewonnen, na een 10 op 21 onder Hein Vanhaezebrouck. “Over punten spreken... Dat is altijd delicaat.”