Delen van Japan te radioactief voor landbouw

bewaar artikel
Door: redactie
15/11/11 - 15u05
© reuters.

In Japan is de grond in sommige regio's te radioactief om aan landbouw te doen. Dat hebben wetenschappers ontdekt in de nasleep van de kernramp in Fukushima. De gevolgen voor de voedselindustrie zullen groot zijn.

Een internationaal team onderzoekers stelt dat in de bodem in Fukushima te veel cesium aanwezig is. Ze verwachten dat landbouw hierdoor ook in naburige provincies in de problemen kan komen. De straling zou daar wel nog binnen de wettelijke limieten vallen.

"De prefectuur Fukushima is ernstig besmet door de straling", melden de onderzoekers. Cesium-137 heeft 30 jaar nodig om voor de helft afgebroken te worden. Het milieu zal dus nog tientallen jaren te lijden hebben onder de impact van de kernramp. Fukushima heeft de limiet zoals verwacht overschreden, maar ook in Miyagu, Tochigi en Ibaraki zou de straling heel ernstig zijn.

In het westen van Japan zou de situatie wel veilig zijn, al is ook hier een verhoogde radioactiviteit vastgesteld. Sinds de kernramp in Fukushima - veroorzaakt door een aardbeving en tsunami in maart - is Japan op z'n hoede voor straling. Radioactieve stoffen konden door een probleem met de koeling van de reactoren toegang vinden tot de lucht, de oceaan en de bodem. Momenteel voert Japan tests uit op 3.000 plaatsen in Tokio en in 14 prefecturen. (gb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!