Transplantatie varkenslongen bij mensen snel mogelijk

Varkenslongen kunnen snel getransplanteerd worden bij mensen om na een medische doorbraak van Australische wetenschappers. Zo willen de artsen het tekort aan menselijke donoren overbruggen.

Niet compatibel
Volgens de wetenschappers zouden de eerste varkenslongen binnen de vijf jaar succesvol bij mensen getransplanteerd moeten worden. Ze veranderden een deel DNA dat verantwoordelijk is voor het niet compatibel zijn met menselijk bloed bij het varken. Professor Tony D'Apice fokt dieren die bedoeld zijn voor transplantaties sinds 1989, ze voegden bij de dieren menselijk DNA toe om bloedklonters en verstoting bij mensen te voorkomen.

Uren later
Bij eerdere experimenten zonder genetisch gemodificeerde longen stierven de organen binnen de 10 minuten af. De onderzoekers lieten menselijk bloed via een machine door de varkenslongen stromen. "Vijf à zes uur later bleek dat deze longen nog even goed werkten als bij de start. Het bloed ging in de longen zonder zuurstof en kwamen er uit met, dat bewijst dat deze longen perfect werken. Een duidelijk vooruitgang dus", aldus Professor Glenn Westall over deze wereldprimeur. (ep)
04/02/10 17u16
printIcon Printversie       mailIcon Mail een vriend(in)     

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
Metriweb