Kosmonauten deden het niet in de ruimte

bewaar artikel
Door: redactie
5/12/07 - 16u38

Geruchten over kosmonauten die in de ruimte seks zouden hebben gehad, veroorzaken deining in Rusland. Volgens het onafhankelijke Russische persbureau Interfax heeft de vluchtleiding (Tsoup) vandaag berichten ontkend dat kosmonauten tijdens hun soms maandenlang verblijf in de ruimte geslachtsverkeer hebben gehad.

Geen klachten over onthouding
Kosmonauten zijn natuurlijk ook mensen, maar in de hele geschiedenis van de ruimtevaart is deze kwestie nog niet aan de orde geweest", zei volgens Interfax Valeri Bogomolov, het vice-hoofd van het Russisch Instituut voor Biomedische Wetenschappen dat zich in het aspect 'mens' bij de bemande ruimtevaart heeft gespecialiseerd. Ook tijdens de wekenlange training voor een ruimtevlucht heeft zich nooit iemand over seksuele onthouding beklaagd, voegde hij eraan toe.

NASA-experimenten
Hij beklemtoonde volgens Interfax dat er nog geen Russische experimenten inzake ruimteseks zijn geweest, in een reactie op berichten in meerdere westerse kranten en op boeken volgens dewelke Russische kosmonauten hebben deelgenomen aan seksexperimenten van de NASA. Volgens Bogomolov houdt de NASA zich sinds 1996 bezig met de kwestie van seks in gewichtloosheid. Daarbij zijn van twintig mogelijke standjes de helft uitgekozen voor computersimulaties. In een 'veldstudie' hebben dan twee testpersonen vier posities voor "geƫigend in gewichtloosheid" verklaard, aldus de Russische wetenschapper.

Erotische video's
Wat hij er klaarblijkelijk niet bij vermeldde, is dat kosmonauten in het Russische ruimtestation Mir erotische video's kregen toegestuurd en dat zij de methode van de 'pompe manuelle', zoals een Franse astronaut het handig uitdrukte, toepasten.

De NASA heeft overigens altijd ontkend dat het expliciet de kwestie van ruimteseks, laat staan via experimenten in de ruimte zelf, nadrukkelijk heeft onderzocht. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!