Wie vaak het bed deelt, heeft het wel al meegemaakt: er zoemt een mug door de slaapkamer en die landt keer op keer bij een van de slapers en laat de andere met rust. Dat een mug, net als andere stekende insecten, een doelwit kiest via de geur, wisten we al. Nu onthult de Sunday Times hoe die ongenode gast dat doet: een vaak gestoken mens zweet gewoon meer of heeft in dat zweet een hogere concentratie aan chemische stoffen.
Volgens professor John Carlson, moleculair bioloog aan de Amerikaanse universiteit van Yale, is een groot deel van het reuksysteem van muskieten namelijk speciaal ontworpen om menselijke doelwitten te ruiken.© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws