Geert Wilders.
Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding Tjibbe Joustra heeft Geert Wilders gezegd dat hij mogelijk moet uitwijken naar het buitenland. Dat schrijft het PVV-kopstuk in een opiniestuk in de Nederlandse Volkskrant.
Film over islam
Joustra heeft Wilders gewaarschuwd voor de gevolgen van het uitkomen van zijn film over de islam, schrijft Wilders. In het stuk betoogt Wilders dat het kabinet met zijn "paniekerige reactie" aantoont dat de islam een intolerante ideologie is.
Wilders vraagt zich in het artikel hypothetisch af of een vergelijkbare film over de Bijbel ook zoveel ophef had veroorzaakt. De PVV'er beantwoordt de vraag zelf met "natuurlijk niet". De islam moet wel een intolerante ideologie zijn, gezien de "hysterische paniek bij overheid, media, moslims en anderen".
"Hand in eigen boezem"
"Voor zaken als zelfreflectie en zelfkritiek is binnen de islam blijkbaar geen ruimte", stelt Wilders. "Ook voor eigen verantwoordelijkheid en zelfbeheersing lijkt geen plaats." De reactie van de grootmoefti van Syrië, die stelt dat Wilders verantwoordelijk is voor rellen na het uitkomen van de film, noemt hij typerend voor de islamitische houding van "wijzen naar de ander en nooit de hand in eigen boezem steken".
Het kabinet erkent volgens Wilders impliciet dat de islam niet vergelijkbaar is met het christendom, maar een unieke ideologie is. Die vraagt volgens de PVV-leider om een aparte, unieke aanpak. "De koranfilm heeft zijn nut daarmee nu al bewezen", concludeert hij. (novum/lb)


