Politici protesteren tegen omgang met oppositie
Viktor Janoekovitsj, de president van Oekraïne en aartsrivaal van de gevangengenomen oppositieleidster en ex-premier Joelia Timosjenko.Oekraïne annuleert de top van Midden- en Oost-Europese leiders, die deze week voorzien was in de plaats Jalta. Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Kiev vandaag bekendgemaakt. Vrijwel alle Europese leiders boycotten de conferentie. Ze zijn ontevreden over de manier waarop de Oekraïense regering omgaat met de oppositie.
De Oekraïense ex-premier Joelia Timosjenko.
© afp.
De presidenten van onder meer Duitsland, Italië, Roemenië, Bulgarije, Oostenrijk, Tsjechië, Estland, Letland en Slovenië hadden aangekondigd dat ze niet naar de top in Jalta zouden gaan. De regering van Oekraïne verbloemde de boycot echter. Volgens een woordvoerder waren "enkele Europese leiders niet in staat om deel te nemen aan de top".
Oekraïne is volgende maand, samen met buurland Polen, gastheer van het Europees kampioenschap voetbal. Ook daar dreigt een massale boycot van Europese leiders.
De rel draait om de gevangen Oekraïense oppositieleidster en oud-premier Joelia Timosjenko. Zij zegt dat ze in de gevangenis is mishandeld en ging daarom in hongerstaking. Timosjenko is een aartsrivaal van president Viktor Janoekovitsj.
- Zieke Timosjenko wil eerst advocaat zien, dan pas dokter
- Poolse regering: "We zijn wel degelijk klaar voor het EK"
- Oekraïne veroordeelt EK-boycot van Europa
- Litouwse president mag Timosjenko bezoeken
- "Geen bewijs voor mishandeling Timosjenko"
- EK in Oekraïne in de ban van een politieke strijd



Bewerkt door: