De Duitse justitie voert een onderzoek naar een gynaecoloog die naaktfoto's maakte van zo'n 1.850 van zijn patiënten. Het waren assistenten van de dokter uit Schifferstadt, bij Frankfurt, die op basis van vermoedens de politie verwittigden.
In september 2011 vonden onderzoekers meer dan 35.000 foto's en videobeelden van naakte patiënten bij de dokter, zo gaf het parket van Frankenthal aan.
Ongeveer 85 procent van de vrouwen die op de foto's voorkwamen, hebben klacht ingediend tegen hun voormalige arts. Of de foto's zijn doorgespeeld aan derden, kon het parket niet preciseren.
Geen patiënten meer?
Een administratieve rechtbank van Neustadt behandelt op 19 april een klacht van de oud-dokter, die zijn schorsing ongedaan wil zien. Hij is bereid een job te aanvaarden in een laboratorium, waar hij geen contact hoeft te hebben met patiënten, aldus zijn advocaat.



Bewerkt door: