© epa.
Meer dan duizend werknemers van gemeentelijke kinderdagverblijven hebben vandaag in Athene geprotesteerd tegen de overgang naar een veertigurenweek. De ambtenaren legden dan weer vier uur het werk neer uit protest tegen de maatregel.
Onder de betogers waren vooral vrouwen. Vijfhonderd van hen speelden kat en muis met de oproerpolitie, die hen de toegang tot het ministerie van Binnenlandse Zaken blokkeerde. De politie sloot de wijk Kolonaki af en gebruikte traangas bij de meest weerspannige betogers.
De socialistische premier van Griekenland heeft als doel om tegen 2015 het aantal jobs in de overheidssector met 20 procent te verminderen. Het gaat om 150.000 plaatsen, die vooral zullen behaald worden door gepensioneerden niet te vervangen. De schuldeisers van Griekenland hadden duidelijke veranderingen geëist in de overheidssector. (afp/adv)


