Volgend jaar beloopt de totale waarde aan bouwprojecten in het gebied van de Arabische Golf zowat 3 biljoen dollar (of 3.000 miljard dollar). Die raming komt van Proleads, een bedrijf dat regionale bouwprojecten in diverse industriële sectoren in de Golf bestudeert. De huidige 2.835 actieve projecten vertegenwoordigen een waarde van 2,45 biljoen dollar, aldus de maatschappij.
Projecten
Het grootste project in aanbouw bevindt zich in Saoedi-Arabië. Het KAEC-project (King Abdullah Economic City) ten noordwesten van Jeddah beslaat 168 miljoen vierkante meter en staat voor 120 miljard dollar te boek. Het project omvat zes onderdelen: zeehaven, industriële zone, centraal zakendistrict (incluis financieel district), verblijfszone, educatieve zone en residentiële gemeenschappen. Daarna volgen ambitieuze projecten als 'Dubailand', in de Verenigde Arabische Emiraten met o.a. minstens 55 hotels, en Silk City in Koeweit. Zij kosten respectievelijk 110 miljard en 86 miljard dollar.
Landen
Met een projectwaarde van 1,1 biljoen dollar toont Saoedi-Arabië de duurste bouwwoede, gevolgd door de Verenigde Arabische Emiraten (700 miljard dollar) en Koeweit (300 miljard dollar). Naar aantal projecten leiden de VAE met 1.539 projecten echter voor Saoedi-Arabië (1.033).
Sectoren
Volgens Proleads wordt vooral in burgerlijke bouw geïnvesteerd. De investeringen daar ten belope van 1,35 biljoen dollar zijn hoger dan in andere bouwsectoren zoals olie, gas, elektriciteit, water en petrochemie samen. Gestimuleerd door de hoge olieprijs, zetten de regeringen in het Golfgebied in op het verminderen van hun afhankelijkheid van de olie-uitvoer en investeren hun winsten in het ontwikkelen van de financiële, industriële en toeristische sector. (belga/sam)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


