Eluana werd na een auto-ongeval in 1992 in vegetatieve staat gehouden.
Een groep betogers tegen euthanasie probeerde nog te verhinderen dat de ziekenwagen vertrok.
Eluana Englaro, een vrouw die al 17 jaar in een coma ligt en het symbool is geworden van de strijd tegen euthanasie in Italië, is vannacht overgebracht naar een ziekenhuis in Udine waar ze mag sterven. Dit meldt het Italiaanse persagentschap Ansa.
Betoging
Een ziekenwagen bracht de 37-jarige Eluana rond 1.30 uur weg uit het ziekenhuis in Lecco, nabij Milaan. Daar werd ze sinds haar auto-ongeval in januari 1992 in vegetatieve staat gehouden. Een groep betogers tegen euthanasie probeerde nog te verhinderen dat de ziekenwagen vertrok. Ze riepen slogans als 'Eluana leeft nog' en 'Doe haar niet dood'. Tot op het laatste moment zijn tegenstanders van het 'recht op sterven' gemobiliseerd om te verhinderen dat de familie van Eluana de toestemming zou krijgen te vertrekken uit het katholieke ziekenhuis van Lecco naar een instelling die bereid is haar voeding wel stop te zetten. De betogers kregen steun van het Vaticaan en de machtige Italiaanse kerk.
Onderbreking voeding
De rechtbank van Milaan zou op 21 januari een administratief bevel van Lombardië hebben opgeschort. Dat bevel verbood al het gezondheidspersoneel in de regio om de sondevoeding van Eluana te onderbreken. Een ziekenhuis in Udine in de regio Venetië-Frioul heeft sindsdien verklaard dat ze de jonge vrouw wil opnemen. Op vraag van de vader van de jonge vrouw is er een medisch team samengesteld dat de voeding van zijn dochter zal opschorten zodat ze kan sterven. (belga/rr)


