Dodentol vliegtuigcrash Mexico loopt op tot dertien

bewaar artikel
Door: redactie
5/11/08 - 17u46

De dodentol bij het vliegtuigongeluk in Mexico-Stad dinsdagnacht, waarbij onder meer de Mexicaanse minister van Binnenlandse Zaken Juan Camilo MouriƱo om het leven kwam, is opgelopen tot dertien mensen. Dat maakten de Mexicaanse autoriteiten vandaag bekend. Eerder werd gesproken over acht slachtoffers. "We hebben geen enkele reden om te denken dat het geen ongeval was", zei minister van Transport Luis Tellez op televisie. "Maar het onderzoek gaat door tot alle andere hypothesen zijn uitgesloten."

Negen inzittenden
Volgens procureur Miguel Angel Mancera werden er dertien doden geteld. Alle negen inzittenden van het vliegtuigje, een Learjet, kwamen om het leven. Vier dodelijke slachtoffers zaten niet aan boord van het vliegtuigje en waren vermoedelijk toevallige voorbijgangers. De Learjet kwam terecht op een straat waarbij het botste op verschillende auto's, die in brand vlogen. Daarbij zouden nog eens een veertigtal personen gewond zijn geraakt.

Controletoren
Het vliegtuigje stortte dinsdag neer om 19 uur lokale tijd, in Belgiƫ was het dan al 2 uur woensdagochtend. Volgens minister Tellez was de vlucht normaal verlopen tot de laatste keer dat er contact werd opgenomen met de controletoren. De piloot bereidde toen zijn landing voor. Er zou niet gesproken zijn over een eventueel defect van het vliegtuigje. Er werd enkel gemeld dat er van frequentie zou veranderd worden. Het vliegtuigje stortte neer vlakbij de ringweg rond Mexico en de belangrijkste verkeersader van de stad, de Paseo de la Reforma. (belga/lpb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!