Franse minister zou vervalst diploma hebben

bewaar artikel
Door: redactie
24/09/08 - 14u45
De Franse Justitieminister Rachida Dati.

De Franse advocaat Georges Hoareau moet zich voor het gerecht verantwoorden omdat hij minister van Justitie Rachida Dati ervan beschuldigd heeft een universiteitsdiploma te hebben vervalst. Hoareau heeft zich voor zijn uitlatingen enkel op berichten in de Franse pers gebaseerd. Dat meldt het satirische blad 'Le Canard Enchaîné'.

Openbare aanklager
Tijdens het proces van een van zijn cliënten, zou Hoareau afgelopen mei hebben gezegd: "Er wordt hier opgetreden tegen mensen die valse stukken indienen bij de sociale verzekering. Maar het proces tegen de minister van Justitie, die zich van een vals diploma bedient, zal waarschijnlijk nooit plaatsvinden." De openbare aanklager die op het proces aanwezig was, bracht de zaak tegen Hoareau aan het rollen.

CV verkeerd geïnterpreteerd
Verschillende media berichtten vorig jaar dat Dati zich op een MBA-diploma beroept dat ze nooit behaald heeft. 'Le Canard Enchaîné' bracht een dossier over het cv van de justitieminister, waaruit moest blijken dat Dati niet duidelijk is over het bestaan van het diploma. Dati beweert namelijk dat een regel van dat cv verkeerd wordt geïnterpreteerd en helemaal niet betekent dat ze over het MBA-diploma beschikt. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!