Zoektocht naar vermiste vluchtelingen na schipbreuk

bewaar artikel
Door: redactie
15/07/08 - 14u59

In de Middellandse Zee is vandaag tussen Malta en het Italiaanse eiland Lampedusa de zoektocht naar een twintigtal vermisten van een vluchtelingenboot voortgezet. Schepen uit verscheidene landen en een Amerikaans vliegtuig helpen mee aan de vanuit Valletta gecoördineerde reddingsactie. Gisteren had het Italiaanse marineschip La Fenice 47 schipbreukelingen van een zinkende boot uit zee opgepikt, maar minstens drie illegale immigranten zijn verdronken.

Rubberboot
Terwijl wegens de woelige zee de hoop slinkt om nog overlevenden terug te vinden, wordt in het gebied ook nog gezocht naar een rubberboot met een vijftigtal immigranten aan boord. Die werd daags voordien nog opgemerkt door een Italiaanse viskotter, maar kon daarna niet meer opgespoord worden.

In de vaak zeeonwaardige boten proberen vluchtelingen steeds weer van Noord-Afrika naar Europa te geraken. De laatste weken zijn er steeds meer boten in Lampedusa aangekomen. (belga/sd)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!