HLN.be

Vaticaan werkt aan richtlijnen voor dialoog met islam

Het Vaticaan werkt aan richtlijnen voor de dialoog met andere godsdiensten, zoals de islam. Die zijn bestemd voor priesters en 'gewone' gelovigen. Dat heeft het hoofd van de Vaticaanse raad voor de interreligieuze dialoog, de Franse kardinaal Jean-Louis Tauran, gezegd in een vraaggesprek met de religieuze website terrasanta.com, die nieuws brengt over Israël en omliggende landen.

De betrekkingen tussen de rooms-katholieke Kerk en de islam waren de laatste tijd soms moeizaam. Zo reageerden moslims kwaad toen paus Benedictus XVI in 2006 in een toespraak in de Duitse stad Regensburg een verband legde tussen de islam en geweld. In maart dit jaar kwamen het Vaticaan en islamitische leiders overeen een permanente dialoog op te zetten om de moeilijke relaties te verbeteren. (anp/hlnsydney)
12/06/08 05u12
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb