"850 miljoen mensen lijden chronisch honger door voedselcrisis"

bewaar artikel
Door: redactie
2/06/08 - 06u50

Olivier De Schutter, de kersverse speciale VN-rapporteur voor het recht op voedsel, vraagt dat de internationale gemeenschap maatregelen treft tegen voedselspeculatie. Dat kan onder meer door opnieuw voedselvoorraden aan te leggen, zegt hij in een interview met De Morgen.

VN-rapporteur Olivier De Schutter lanceert zijn oproep aan de vooravond van de internationale conferentie over de voedselcrisis deze week in Rome. De FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties, komt daar bijeen om zich te beraden over de stijgende voedselprijzen. Door de voedselcrisis lijden 850 miljoen mensen chronisch honger.

Voorraden aanleggen
Om de kwetsbaarste bevolkingsgroepen te beschermen tegen de negatieve gevolgen van de voedselcrisis is een gemeenschappelijke aanpak van speculanten nodig, zegt De Schutter, professor internationaal recht aan de UCL. Het aanleggen van voedselvoorraden vindt hij een realistische optie om speculatie af te remmen.

De VN-rapporteur dringt ook aan op het stopzetten van alle investeringen in biobrandstoffen. Het gebruik van gewassen als maïs en koolzaad als brandstof is een van de factoren die de voedselcrisis in de hand hebben gewerkt. Om de voedselcrisis te bestrijden vraagt de VN-rapporteur ook een heroriëntering van de ontwikkelingshulp richting landbouw. (belga/sps)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!