Cycloon eist in Labutta alleen al 80.000 doden

bewaar artikel
Door: redactie
8/05/08 - 05u05

De cycloon Nargis heeft alleen al in de stad Labutta en omgeving, in het zuidwesten van Myanmar, zo'n 80.000 dodelijke slachtoffers gemaakt. Dat heeft een militair woordvoerder vandaag gemeld. "Tot nu toe wordt het dodental in deze dorpen op ongeveer 80.000 geschat", aldus militair woordvoerder Tin Win. Ongeveer 5.000 vierkante kilometer land staat nog steeds onder water in Myanmar. Een miljoen mensen hebben noodhulp nodig.

Labutta ligt in het hart van de zuidelijke delta van de rivier Irrawaddy. Tientallen van de 63 dorpen rond Labutta zijn afgelopen weekend door de cycloon Nargis met de grond gelijk gemaakt.

Volgens de Amerikaanse zaakgelastigde in Myanmar zal het dodental na de verwoestende cycloon Nargis mogelijk de 100.000 overschrijden. Tijdens een telefonische conferentie heeft Shari Villarosa gezegd dat "er mogelijk meer dan 100.000 doden zijn in de deltaregio". Ze verwijst naar een niet nader genoemde ngo die in de regio actief is. Volgens Villarosa is "95 procent van de gebouwen" in de deltaregio "verdwenen".

Andere bronnen spreken dan weer van mogelijk 250.000 doden. De cycloon is alleszins de zwaarste natuurramp sinds de tsunami die eind 2004 Zuid-Oost-Aziƫ overspoelde. (afp/sps)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!