"Boycot Olympische Spelen zinloos"

bewaar artikel
Door: redactie
10/04/08 - 07u48
Een boycot van de Spelen haalt niets uit volgens Schmidt.

De westerse boycot van de Olympische Spelen in Moskou in 1980 heeft niets opgeleverd en daarom moeten de Spelen in Peking niet eenzelfde lot ondergaan. Dat heeft de voormalige West-Duitse bondskanselier Helmut Schmidt gezegd in een interview met Der Spiegel. Volgens Schmidt hadden de Russen die naar de televisie keken niet eens in de gaten dat er 'een paar staten' ontbraken.

West-Duitsland nam in 1980 onder Schmidt deel aan de boycot van de Spelen. Schmidt werd destijds gebeld door de Amerikaanse president Jimmy Carter met de boodschap dat de Amerikanen niet naar Moskou zouden afreizen en dat de West-Duitsers dat ook niet zouden moeten doen. De banden met de Verenigde Staten waren volgens Schmidt destijds van die aard dat hij zich niet nog een conflict met Washington kon veroorloven.

Schmidt zei in het interview onder meer ook dat het naïef was om te geloven dat de Spelen in Peking tot meer democratie en respect voor de mensenrechten in China zouden leiden. Volgens Schmidt moet er zo weinig mogelijk politieke invloed zijn op de internationale sportwereld. (novum/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!