Het slaapmiddel pentobarbital, waarvan de ongeneselijk zieke Française Chantal Sébire een dodelijke dosis in nam, wordt in België en Zwitserland gebruikt als hulpmiddel voor zelfdoding. In Frankrijk is het slaapmiddel niet op de markt als geneesmiddel voor mensen. Het wordt wel voor dieren gebruikt.
Van markt gehaald
"Het slaapmiddel pentobarbital is in Frankrijk niet op de markt als geneesmiddel voor mensen", aldus het Franse agentschap voor de veiligheid van geneesmiddelen. Volgens specialisten werd het product enkele jaren geleden van de markt gehaald in Frankrijk.
Bij hulpdoos
In België en Zwitserland wordt het als hulpmiddel gebruikt bij zelfdoding. "In België zit het bij de hulpdoos voor zelfdoding", zegt arts Bernard Devalois van de Franse organisatie voor begeleiding en palliatieven zorgen (SFAP). "Het gaat in ieder geval niet om een geneesmiddel dat je bij de apotheek aantreft", aldus de man. (belga/odbs)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


