UPDATE
Het dodental van de zelfmoordaanslag tijdens een begrafenis in het Pakistaanse Mingora is opgelopen tot 25. Meer dan vijftig anderen raakten gewond. Dat heeft de provinciale minister van Gezondheid verklaard. Het persagentschap DPA heeft het zelfs over 40 doden en 80 gewonden. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bevestigt dat het om een zelfmoordaanslag gaat.
Een onbekende blies zich op tijdens de begrafenis van een agent die enkele uren tevoren was omgekomen bij een andere aanslag. Honderden mensen woonden de dienst bij.
Geen plaats meer
De hulpdiensten hebben grote moeilijkheden om de gewonden te helpen omdat de ontploffing een elektriciteitstransformator heeft beschadigd. Het plaatselijke ziekenhuis heeft geen plaats meer voor het grote aantal slachtoffers. De politieman die vandaag werd begraven, kwam eerder op de dag samen met drie anderen om toen een bermbom hun voertuig trof.
Mingora ligt in de vallei van Swat. De vallei was een van de grootste toeristische trekpleisters in het land, maar in de herfst van 2007 werd het een bastion van de islamisten. (afp/svm)


