Dimetris Christofias.
De Cyprioten mogen zich opmaken voor een tweede ronde van de presidentsverkiezing op het eiland, maar tussen welke protagonisten blijft nog onduidelijk. Uit de eerste exitpolls deze namiddag blijkt dat de drie belangrijkste van de negen presidentskandidaten nagenoeg dezelfde score behalen. Dat maakt de zaak behoorlijk spannend, want slechts twee kandidaten kunnen zich bij de beslissende ronde, die volgende zondag al wordt gehouden, presenteren.
Communistische partij
Volgens de polls ligt Dimetris Christofias (61) van de communistische partij AKEL met 32 tot 35 procent van de stemmen aan kop. Hij wordt op een haarlengte gevolgd door huidig centrumrechts president Tassos Papadopoulos (74) en de conservatieve voormalige minister van Buitenlandse Zaken Ioannis Kassoulidis (59), lid van de Disy-partij. Beiden eindigen op een score tussen 31 en 34 procent.
Uittredend president
Een andere peiling geeft de uittredende president met een derde plaats als grote verliezer. Volgens de zender Sigma haalt Papadopoulos 31 tot 33%, terwijl Kassoulidis (met 31,5% tot 33,5%) en Christofias (32,4 tot 34,4%) net iets meer scoren. (afp/ka)


