Al-Qaida traint kinderen

bewaar artikel
Door: redactie
6/02/08 - 18u14

Videobanden die het Amerikaanse leger in Irak bij veronderstelde al-Qaidaleden heeft aangetroffen, tonen jonge jongens die getraind worden om aanslagen te plegen en te ontvoeren. Dat hebben het Amerikaanse en het Iraakse leger bekendgemaakt.

10 jaar
Een deel van het materiaal werd aan verslaggevers getoond. Daarop was een training van gemaskerde jongens te zien, sommigen rond de 10 jaar, die een huis bestormen en anderen pistolen tegen het hoofd houden. Op een andere band is een jongen met een bomgordel en automatische wapens te zien.

Op de banden zijn verder jongens te zien die een man op de fiets met een pistool benaderen, en anderen die de bestuurder van een auto kidnappen. Later zingen de jongens zittend in een cirkel Al-Qaidaliederen, met voetbalshirtjes aan waar patroongordels overheen hangen.

Geestelijk gehandicapt
Sommige banden werden in december gevonden bij een inval in Khan Bani Saad ten noordoosten van Bagdad. Hoewel het Amerikaanse en het Iraakse leger zeggen een patroon te zien in deze tactieken, konden ze maar weinig voorbeelden geven van aanslagen waar kinderen bij betrokken waren. Wel pleegden waarschijnlijk twee geestelijk gehandicapte vrouwen zondag zelfmoordaanslagen op twee dierenmarkten.

Propaganda
"Al-Qaida in Irak wil de volgende generatie Irakezen vergiftigen", zei Gregory Smith, woordvoerder van het Amerikaanse leger. "Het wil kinderen opleiden tot een nieuwe generatie van mujahedeen", zei hij, verwijzend naar het Arabische woord voor heilige strijders. "We denken dat de banden als propaganda bedoeld zijn om jongens voor Al-Qaida te rekruteren, en om indruk op heel Irak te maken", zei Smith.

Vrouwen
Ook worden er volgens Smith in Irak steeds meer vrouwen ingezet als aanslagplegers. Tot 2007 waren in totaal vijf aanslagen in Irak door vrouwen gepleegd, zei hij. Sinds vorig jaar zijn het er tien geweest, van wie vier in 2008.

Steeds meer Iraakse kinderen worden ook ontvoerd, zei een woordvoerder van het Iraakse ministerie van defensie, en niet alleen om ze te rekruteren, maar ook van de losgelden operaties te financieren. (novum/ap)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!