Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Buitenland
  • François Hollande

Hollande wil rijkentaks doorzetten

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
7/09/12 - 14u45  Bron: volkskrant.nl
De Franse president François Hollande. © ap.

Update Frankrijk behoudt de doelstelling om het begrotingstekort op 3 procent van het bbp in 2013 terug te brengen, ondanks moeilijkheden door de vertraagde economie. Daarvoor moet 33 miljard euro bespaard worden, waarvan 10 miljard euro door te schrappen op de uitgaven. Frans president François Hollande verzet zich wel tegen een algemene belastingverhoging.

Hollande gaf vrijdag een toespraak voor het Franse Rekenhof. Hij beloofde de "grootste budgettaire inspanning sinds 30 jaar". Op 26 september moet de regering de begroting voor volgend jaar voorstellen. Om de begrotingsdoelstelling te halen zijn 33 miljard euro besparingen nodig, waarvan 10 miljard euro door te schrappen op de uitgaven.

Hij beloofde dat de begrotingsinspanning "eerlijk verdeeld zullen zijn". "Daarom weigeren ik en mijn regering een algemene en ongedifferentieerde verhoging van de belastingen op de gezinnen, die hun koopkracht zou verlagen", aldus de president.

Daarnaast wordt bij het Rekenhof een hoge raad voor de financiën opgericht, de "Haut Conseil des finances publiques", die de opvolging van het begrotingsbeleid verzekert en economische voorspellingen, onder meer voor de economische groei, controleert. "Te veel regeringen hebben zich laten leiden door voorspellingen die veel te optimistisch waren", aldus Hollande.

Rijkentaks
Een Frans voorstel om 75 procent belasting te heffen op inkomsten boven 1 miljoen euro wordt strikt uitgevoerd. De Franse minister van Financiën zegt dat nadat kranten Les Echos en Le Figaro hadden gemeld dat de regering het voorstel zou afzwakken. Invoering van de rijkentaks is een speerpunt van de nieuwe president François Hollande, een socialist.

Zijn minister Pierre Moscovici zei dat de president "erg duidelijk en sterk inzet op een tarief van 75 procent op de allerhoogste inkomens". Volgens hem wordt het voorstel nu uitgewerkt, als onderdeel van de begroting 2013.

    Lees ook

  • Britse vicepremier stelt extra taks voor rijken voor
  • Populariteit Hollande daalt verder in peiling
  • Hollande staat Merkel bij: "Griekenland moet euro behouden"

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • François Hollande
  • Frankrijk

gerelateerd nieuws

  • Britse vicepremier stelt extra taks voor rijken voor

  • Populariteit Hollande daalt verder in peiling

  • Hollande staat Merkel bij: "Griekenland moet euro behouden"

Meer over
  • François Hollande
  • Frankrijk
Abonnement Het Laatste Nieuws - promotie 12 + 6 maanden GRATIS Het Laatste Nieuws

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet