Zwaarste sneeuwval sinds decennia in China

bewaar artikel
Door: redactie
27/01/08 - 14u57

Grote delen van China zijn het afgelopen weekend getroffen door de zwaarste sneeuwval in tientallen jaren. Die sneeuw heeft her en der geleid tot een grote verkeerschaos. Volgens het nieuwsagentschap Xinhua zijn miljoenen Chinezen getroffen door het noodweer. Honderdduizenden reizigers zouden geblokkeerd zitten in bus- of treinstations en in luchthavens. De economische schade van de sneeuwval wordt geraamd op honderden miljoenen euro. Volgens weerkundigen zou het noodweer nog een hele week kunnen aanhouden.

600.000 gestrand
Als de situatie niet verbetert, dan houden de autoriteiten er rekening mee dat het aantal gestrande passagiers alleen al in de Zuid-Chinese stad Guangzhou morgen tot 600.000 kan oplopen. Gisteraavond zaten daar al meer dan 150.000 mensen vast. In verschillende provincies zijn luchthavens gesloten en autosnelwegen geblokkeerd.

Huizen ingestort
Honderdduizenden mensen werden geƫvacueerd en in veiligheid gebracht. Door het noodweer zijn al verschillende huizen ingestort, is de stroom her en der onderbroken en zijn verschillende oogsten verloren. Miljoenen Chinezen moeten het bovendien zonder stromend water stellen. Alleen al in de provincie Hunan zouden volgens het agentschap Xinhua al meer dan 25 miljoen mensen getroffen zijn door het noodweer. (belga/bf)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!