Met nog minder dan twee weken te gaan voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen is het Olympisch dorp nog altijd een bouwplaats. Vandaag arriveren de eerste teams in Londen, maar zij kunnen het park nog niet betreden omdat het nog niet af is. Dat bericht de Britse krant The Telegraph op zijn website.
Volgens de krant mogen de sporters het park pas binnen op 23 juli, dat is een week later dan verwacht. Dat komt door kleine problemen tijdens de bouw. "Ons werd verzekerd dat de problemen relatief klein waren", aldus een teamchef tegen The Telegraph. Toch is hij verrast omdat al maanden werd verteld dat het dorp op tijd klaar zou zijn.
Er arriveren vandaag circa 30 teams, met in totaal zo'n 1.000 sporters in Londen. Vrijdag was er een bijeenkomst voor teamchefs waar zij te horen kregen dat sommige delen van het park nog verboden terrein zijn. Het trainingsprogramma van de atleten wordt door de vertraging van het park niet aangetast. Volgens The Telegraph is het natte weer en problemen met de veiligheid de oorzaak van de vertraging. De organisatoren zeggen dat de werkzaamheden aan het park volgens schema verlopen.
Negatieve berichten
De bekendmaking komt na een reeks negatieve berichten over de voorbereiding van het grote sportevenement. Donderdag raakte bekend dat het ingehuurde beveiligingsbedrijf G4S niet genoeg personeel kan leveren. Het Britse leger zet tijdens de Spelen daarom 3.500 soldaten op standby.



Bewerkt door: